Fotbal

Oslavy v Argentině? To bude něco krásného, říká Švancara. Ocenil Messiho

Oslavy v Argentině? To bude něco krásného, říká Švancara. Ocenil Messiho
Petr Švancara ve Víkendové Snídani | Zdroj: TV Nova

U Petra Švancary bude v neděli večer veselo. Od roku 1986 je velkým fanouškem Argentiny, kdy ji legendární Diego Maradona dovedl k titulu mistra světa. "Po tolika letech jsem se dočkal druhého mistrovského titulu jako fanda. Prožívám nádherný večer, užívám si to," říká bývalý fotbalista a glosátor nadšeně.

Už ve Víkendové Snídani Švancara prozradil, že bude určitě fandit Argentině, ale své peníze investoval do úspěchu soupeře. "Já jsem vsadil na Francii, protože jsem se jí bál a finále jsem chtěl tak mít oboustranně podchycené. Trochu vyčůranost ode mě, ale od roku 1986 se ze mě stal Argentinec díky Diegovi," řekl Švancara.

Z průběhu utkání byl Švancara nadšený. "Byl to neskutečný zápas. Jeden z nejlepších, co se týče finále mistrovství světa. Navíc to mělo krásný příběh pro takovou legendu, jako je Lionel Messi. O to je to hezčí, šlapal pro mančaft a v nejdůležitějších momentech to bral na sebe," ocenil sedminásobného vítěze Zlatého míče. 

Ani tento úspěch ale podle Švancary neřadí Messiho úplně nejvýše. "Stal se druhým nejlepším hráčem všech dob. První je v mých očích Diego Maradona, ale pojďme si přiznat, že v tomhle nejsem úplně objektivní," usmívá se Švancara. 

Související obsah

​Argentině ale hrozilo, že nadějně rozehraný zápas ztratí. V závěrečné patnáctiminutovce Francouzi dotáhli dvoubrankové manko, což Švancaru vyděsilo. "Samozřejmě, že jsem se bál, protože vím, jak to ve fotbale chodí. Když dáte gól pozdě, tak to dolehne i na kluky, kteří hrají v top klubech. Tak to prostě je, proto ten fotbal máme rádi a pan Csaplár mluví o pasti. Je ale pravda, že Argentina za tím šla více a zasloužila si to."

Francii před finále také limitovaly zdravotní problémy několik hráčů, kteří bojovali s teplotami a nachlazením. "Samozřejmě taková nemoc vždycky naruší kolektivní sport. Někoho třeba bolí v krku, ale do toho zápasu chce jít. Každý hráč, kterého jsem v kariéře zažil, vždycky chtěl hrát. Ale to je prostě šampionát. Proto je ten kádr tak široký a neštěstí pro jednoho je štěstí pro druhého. Kdyby ti kluci byli v plné síle, tak to mohlo vypadat jinak," myslí si Švancara.

Související obsah

​Na to už se ale historie ptát nebude. Nyní je čas slavit. "Mrzí mě jen jediná věc, a to, že nejsem teď v Argentině. Doporučuji všem podnikatelům, kteří mají nyní nějaké podnikatelské aktivity v Argentině, aby tam minimálně týden nevolali a nejezdili. To, co se tam teď bude dít, bude něco nádherného," říká Švancara, ale sám se do Jižní Ameriky nechystá. "Nemám tu možnost, ale já si spíš nechám výlety za Diegem Maradonou. To znamená Neapol a další týmy, kde působil," dodává na závěr. 

Podívejte se na sestřih finálového utkání: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události