MS ve fotbale 2022

Messi sklízí jednu gratulaci za druhou. Psali Federer, Ronaldo nebo Pelé

Messi sklízí jednu gratulaci za druhou. Psali Federer, Ronaldo nebo Pelé
Lionel Messi s trofejí pro nejlepšího hráče mistrovství i šampionskou trofejí | Zdroj: Profimedia

Lionel Messi se stal po triumfu na fotbalovém mistrovství světa prakticky nesmrtelným. Vyhrál už vše, co mohl. Nyní mu k historickému momentu gratulují osobnosti napříč sporty. Nechybí takové hvězdy jako Roger Federer, Ronaldo, Pelé nebo Lewis Hamilton.

"Pohádkové věci pro Argentinu. Znovu a znovu ukazuješ svou velikost. Je mi ctí tě sledovat. Gratuluji, Leo. Je to výjimečné a historické," napsal na svůj instagramový účet Roger Federer. A přidala se také běloruská tenistka Viktoria Azarenková: "Vždy tě budu milovat! Šampion!".

"Jsi mistr světa. Ať si říkají, co chtějí, ale ty jsi a budeš nejlepší," přidal se bývalý Messiho spoluhráč z Barcelony Luis Suárez. "Nejlepší na světě! Musel jsi vyhrát mistrovství světa. Miluji tě, příteli," gratuloval mu bývalý reprezentační parťák Sergio Agüero. "Zasloužíš si to, bratře," přidal se Chilan Arturo Vidal, který s Messim hrával v Barceloně. A s gratulací přišel i katalánský celek: "Konečně to dokázal."

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pelé (@pele)

Chybět nemohly ani dvě brazilské legendy Ronaldo a Pelé. "Jeho fotbal smazává jakoukoliv rivalitu, a to i tu historickou mezi Brazílií a Argentinou. Viděl jsem spoustu Brazilců a lidí z celého světa, jak v elektrizujícím finále fandí Messimu. Rozloučení hodné génia, který byl nejen hvězdou mistrovství, ale i kapitánem celé éry. Dovedu si představit nebeský večírek mého přítele Diega," rozepsal se Brazilec Ronaldo, který nezapomněl ani na Diega Maradonu.

"Fotbal opět pokračoval ve vyprávění svého příběhu, a to jako vždy strhujícím způsobem. Messi vyhrál své první mistrovství světa. Můj drahý přítel Mbappé vstřelil ve finále čtyři góly. Byl dar sledovat tuto podívanou a budoucnost našeho sportu. Chtěl bych pogratulovat také Maroku k neuvěřitelnému tažení. Je skvělé vidět Afriku zářit. Gratuluji Argentině! Diego se teď určitě usmívá," napsal na svůj instagram Pelé.

Související obsah

​V příběhu gratuloval také Ronaldinho: "Gratuluji, bratře Leo Messi! Opravdu si to zasloužíš." Přidali se také mistři světa z motoristických sportů. Sedminásobný šampion formule 1 Lewis Hamilton sdílel Messiho fotku s pohárem ve svém příběhu. Příspěvek zveřejnil také šestinásobný šampion MotoGP Marc Márquez. "Uháněl jsi ho a dostal jsi ho! Zasloužíš si to," napsal. A gratulace přišla i z České republiky, konkrétně od Vladimíra Šmicera: "Respekt! Legenda! Jeden z nejlepších."

Podívejte se na radost argentinských fotbalistů po zisku titulu mistrů světa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události