Fotbal

Divoké argentinské oslavy: Hráči museli být evakuováni, jeden člověk zemřel

V Argentině se zastavil čas a v centru hlavního města se aktuálně pouze slaví. V úterý Buenos Aires přivítalo čerstvé mistry světa a oslavy za přítomnosti milionů lidí se neobešly bez tragických událostí. Kvůli bezpečnosti byl dokonce tým evakuován vrtulníkem.

Argentinští fotbalisté přivezli do své vlasti pohár pro mistry světa po 36 letech. Již během turnaje se fungování jihoamerického státu naprosto zastavilo a katarský triumf toto jen zdvojnásobil. V úterý národní hrdinové dorazili do hlavního města. 

Miliony fanoušků vyšly do ulic v centru města a někteří opravdu šíleli. Bohužel se jízda fotbalistů autobusem po městě neobešla bez tragédie. Internetem koluje video, na němž chtěl fanoušek z mostu skočit na autobus argentinského fotbalového nároďáku, ale vůz netrefil. 

Související obsah

Argentinská média píšou o jedné oběti, ale není jisté, zda se jedná o člověka, který z mostu spadl na silnici. Dále je jedno dítě ve vážném stavu v nemocnici, pětiletý chlapec měl na náměstí Plaza San Martín dostat do hlavy kouskem mramoru, který se odtrhl z přilehlého pomníku. Informuje o tom deník La Nacion

Situace vygradovala takovým způsobem, že musel hráče z autobusu evakuovat vrtulník. Na dopravní prostředek totiž skákalo čím dál více lidí a podle tamních médií fanoušci vrhali předměty směrem ke svým hrdinům. 

Argentina ve finále porazila Francii 4:3 po penaltách. Dvakrát skóroval Lionel Messi a jednou Ángel Di María. Nakonec se šlo do penaltového rozstřelu, kde rozhodl Montiel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události