MS ve fotbale 2022

Bohatý Ománec nabídl Messimu milion dolarů za plášť, ve kterém přebíral trofej

Bohatý Ománec nabídl Messimu milion dolarů za plášť, ve kterém přebíral trofej
Lionel Messi ve speciální arabském plášti | Zdroj: Profimedia

Lionel Messi dostal nabídku na odkup tradičního arabského pláště, ve kterém přebíral trofej pro mistra světa. Jeden z členů ománského parlamentu nabídl za bišt milion dolarů.

Ománský právník a poslanec Ahmad Barvání nabídl Lionelu Messimu jeden milion dolarů (22,8 milionu korun) za bišt, který měl na sobě při slavnostním ceremoniálu pro vítěze MS ve fotbale.

Bišt, arabské roucho, které se tradičně nosí při zvláštních nebo slavnostních příležitostech, jako jsou svatby nebo náboženské svátky, nasadil Messimu katarský emír po vítězství nad Francií.

"Arabský bišt, symbol rytířství a moudrosti. Nabízím vám za něj milion dolarů," napsal Barvání na twitteru. V případě, že by ho získal, tak by si ho vystavil na památku, aby si s hrdostí připomínal ten moment a mohl na něj vzpomínat. 

Pro The National také řekl, že o částce, která odpovídá Messiho týdennímu platu, se ještě dá jednat. "Byl jsem na stadionu a sledoval ten okamžik v přímém přenosu, když katarský emír předal Messimu bišt. Tento okamžik řekl světu, že jsme tady, a že toto je naše kultura," dodal Barvání.

Související obsah

​Messi měl na sobě bišt i při oslavách s trofejí, což vedlo k pobouření mnoha fanoušků. Zejména Argentinci byli dotčení, že jim arabská země vzala jejich slavnostní chvíle ke své vlastní propagaci.

Podívejte se, jak Messi slavil v bištu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události