Úžasný výkon Dončiče: triple-double a 60 bodů! Tohle ještě nikdo nedokázal

To, že patří mezi nejlepší hráče NBA se dlouhodobě ví. Nyní ale Luka Dončič předvedl výkon, který se nikdy nikomu nepovedl. Slovinská hvězda Dallasu Mavericks totiž zapsala 60 bodů, 21 doskoků a 10 asistencí. Jedná se opravdu o raritní záležitost.

Dallas hostil na domácí palubovce Knicks a dlouho to vypadalo, že si výhru odveze právě tým z New Yorku. Devatenáct sekund před konce Mavericks prohrávali ještě o šest bodů a Knicks už věřili ve výhru. Dallas má ale Luku Dončiče.

Ten nejdříve doskočil střelu za tři body a čtyři sekundy před koncem byl ještě faulován. První trestný hod proměnil, ale stále jeho tým prohrával o dva. Slovinská hvězda tak nahrála o koš a sekundu před koncem právě Dončič srovnal a poslal zápas do prodloužení. Tam Mavericks dokonali obrat a vyhráli 126:121.

Rodák z Lublaně nakonec zapsal 60 bodů, 21 doskoků a 10 asistencí, což se nikdy nikomu v historii celé ligy nepovedlo. "Jsem unavený jako čert. Potřebuji jedno regenerační pivo," řekl vtipný Dončič v rozhovoru na palubovce, kde strávil přes 47 minut.

Následně odešel do kabiny, kde ho spoluhráči pořádně zlili vodou. Aktuálně má Dončič 33,6 bodů na zápas. Jediným hráčem, kterému se povedlo dělat v jedné sezoně minimálně 32 bodů na zápas, je slavný Michael Jordan.

Dončič se stal teprve druhým hráčem historie NBA, kterému se povedlo mít triple-double a 60 bodů v jednom utkání. V historii Dallasu navíc nikdy nikdo neměl 60 bodů, a to za Mavericky hrál například slavný Dirk Nowitzki.