šipky

Světové jedničce nepomohla ani sluchátka. Price na MS končí

Ve čtvrtfinále MS šipek se přihodilo jedno obrovské překvapení, favorizovaný Gerwyn Price totiž vypadl s Němcem Clemensem. Do semifinále postoupil také Belgičan Dimitri Van den Bergh, který v napínavém zápase porazil Jonnyho Claytona. Po fenomenálním výkonu jde dál Michael van Gerwen.

Van den Bergh, Clayton, Michael Smith, Bunting, Price, Clemens, van Gerwen a Dobey. To je osmička nejlepších šipkařů na světě, tedy alespoň podle toho, že se dostali do čtvrtfinále probíhajícího světového šampionátu. 

Jako první do akce šel Belgičan Van den Bergh a Velšan Jonny Clayton. Pro oba hráče by byl postup mezi čtyřku nejlepších kariérním milníkem, ale vyhrát mohl jen jeden. Nově se hrálo na devět legů.

Van den Bergh měl lepší průměry a dal dvakrát více maximum na tři šipky než Clayton. Přesto lépe začal mírný favorit duelu Clayton, který úvodní set vyhrál 3:0. Poté se ale oba hráči střídali a dospělo se do stavu 3:3. 

Související obsah

Tam ale přišel v úvodním legu brejk a vyhraný set pro Belgičana, který zvládl i osmou sadu a postoupil do semifinále. Ani jednou ale nezavřel nad 100. Clayton končí.

Ve druhém zápase se utkala světová čtyřka Michael Smith a jedno z překvapení turnaje – Stephen Bunting. Ten měl v zápase mnohem více maximum a mnohem lepší průměr na tři šipky. Dokonce jednou zavřel 160. Nakonec to ale nestačilo. 

Po dvou setech to bylo 1:1, ale pak vítěz letošního Grand Slamu vyhrál tři sety v řadě a vypadalo to na rychlou výhru. Jeho soupeř ale stáhl dva sety a mohl dokonce srovnat. To už ale Brit nedovolil a raduje se z postupu po výhře 5:3.

Související obsah

Jako třetí šel do hry Gerwyn Price, kterého čekal Gabriel Clemens, pro kterého to bylo kariérní maximum. Velšan byl obrovským favoritem, ale zápas skončil úplně jinak než by kdokoliv čekal. 

Německý šipkař se blýskal úžasnými průměry, kterého Priceho deprimovali a ten musel nasadit sluchátka. Světová jednička sice vyhrála první set 3:0, ale to byla poslední radost nepříliš oblíbeného hráče. 

Clemens vyhrál čtyřikrát v řadě 3:1 a v šestém setu dokonce 3:0. "German Giant" si tak zahraje o finále světového šampionátu s Michaelem Smithem. Poslední zápas sehrál van Gerwen s Dobeyem, kterého poslal hodně rychle domů. 

Mighty Mike měl průměr na 102 a vůbec nedával anglickému šipkařovi šance. Nakonec mu dovolil jen tři legy a po výhře 5:0 jde do semifinále nizozemská legenda. Poslední překážkou před finále je Dimitri Van den Bergh.

Související obsah

Čtvrtfinále MS v šipkách: 

Dimitri Van den Bergh – Jonny Clayton 5:3 (0:3, 3:0, 1:3, 3:0, 2:3, 3:2, 3:1, 3:2)
Průměr na tři šipky: 95,49 – 93,92 

Michael Smith – Stephen Bunting 5:3 (3:2, 0:3, 3:1, 3:1, 3:0, 0:3, 1:3, 3:1)
Průměr na tři šipky: 91,63 – 97,16

Gerwyn Price – Gabriel Clemens 1:5 (3:0, 1:3, 1:3, 1:3, 1:3, 0:3)
Průměr na tři šipky: 94,58 – 99,94

Michael van Gerwen – Chris Dobey 5:0 (3:1, 3:1, 3:0, 3:0, 3:1)
Průměr na tři šipky: 102 – 90,81

Do čtvrtfinále prošli například Michael Smith či Gerwyn Price:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události