APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Tottenham doma padl s Aston Villou, Chelsea remizovala s nováčkem

Tottenham doma padl s Aston Villou, Chelsea remizovala s nováčkem
Frustrovaný Harry Kane | Zdroj: Profimedia

Fotbalistům Tottenhamu se po pauze způsobené mistrovstvím světa nedaří. Nedokázali vyhrát ani druhý zápas, když na domácím hřišti podlehli Aston Ville 0:2. Ta potvrdila, že se pod novým trenérem Emerym daří, když vyhrála třetí zápas ze čtyř možných. Nedařilo se ani londýnské Chelsea, která jen remizovala na půdě nováčka z Nottinghamu.

Tottenham po sobotní výhře Manchesteru United vypadl z první čtyřky, a tak musel na domácím hřišti proti Aston Ville zabrat, zvlášť když v minulém kole pouze remizoval s Brentfordem. To se mu ale vůbec nepovedlo. 

Po bezbrankovém prvním poločase, kdy si ani jeden z týmů nevytvořil vyloženou šanci, se do vedení dostali hosté v 50. minutě. Střelu Douglase Luize vyrazil Lloris pouze před sebe, k odraženému míči se dostal Buendía a poslal Aston Villu do vedení.

Související obsah

​Následně se Tottenham snažil o vyrovnání, ale gólově se prosadili opět svěřenci Emeryho. McGinn našel volného Luize, který z malého vápna skóroval. V závěru utkání se už skóre nezměnilo, a tak si Aston Villa připsala třetí výhru ze čtyř zápasů od nástupu nového trenéra. 

Druhým novoročním zápasem v anglické Premier League byl duel mezi Nottinghamem a Chelsea. Skóre mohl otevřít domácí Brennan Johnson, ale jeho únik zneškodnil Kepa. A tak The Blues trestali. Z dorážky po odrazu od břevna skóroval Sterling.

Na startu druhého poločasu šel na brankáře opět Johnson, který mohl přihrávat do prázdné branky. Awoniyi se ale nahrávky nedočkal a Johnson byl podruhé vychytán Kepou. Nottingham ale pokračoval v tlaku, o pár minut později Morgan Gibbs-White z hranice vápna napálil břevno.

Související obsah

​Vyrovnání přišlo až po hodině hry, kdy se po rohovém kopu prosadil v chaosu před brankou obránce Aurier. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1, Nottingham přesto zůstává ve vodách sestup. Chelsea je osmá a na poháry ztrácí pět bodů.

Nedělní výsledky 18. kola Premier League:

Tottenham –⁠ Aston Villa 0:2
Branky: 50. Buendía, 73. Luiz 

Nottingham –⁠ Chelsea 1:1
Branky: 63. Aurier – 16. Sterling

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události