šipky

Price si na jeden set nasadil obří sluchátka. Poté provokoval fanoušky

Velšský šipkař Gerwyn Price má za sebou další kontroverzní moment. Ten si připsal ve čtvrtfinále mistrovství světa v souboji s Gabrielem Clemensem. Do pátého setu nastoupil s velkými sluchátky, kterými se snažil izolovat od hluku v Ally Pally. Po vyhraném legu navíc fanoušky hecoval. Ani to mu ale nepomohlo, prohrál set a nakonec i celý duel 1:5.

Po čtyřech setech vedl Clemens nad Pricem 3:1, po přestávce se oba vrátili na pódium a Iceman měl na hlavě nasazená obří sluchátka. Zřejmě nechtěl poslouchat neustálé bučení na jeho osobu. Už při samotném nástupu se na něj snesl ohromný pískot. A ačkoliv vždy Price říkal, že ho to motivuje a hecuje, nyní to tak nevypadalo.

Price první leg pátého setu zvládl, ohromně se radoval a naznačoval směrem k fanouškům, že je neslyší. Další tři legy už světová jednička nezvládla. Prohrála i následující set, který už hrála pouze s klasickými špunty do uší. A po porážce 1:5 se s turnajem loučí. Naopak Clemens se stal vůbec prvním německým šipkařem, jenž se dostal do semifinále mistrovství světa.

"Snažil jsem se hrát pouze svou hru. Nic jiného jsem nedělal. Chtěl jsem se soustředit pouze na hru," řekl po poměrně drtivé porážce Price televizi Sky Sports. Poté se ale rozepsal na svůj instagram. "Je frustrující, že se celý rok připravujete na tento jediný turnaj. Jsem z toho smutný, že nebudu hrát dál, ale přeji hodně štěstí všem. Já si nejsem jistý, jestli si na této akci ještě zahraji," napsal a znejistil své fanoušky.

Související obsah

​Samozřejmě celá kauza se sluchátky se ihned začala šířit internetem. "Když máš v osm šipky, ale v deset musíš jít jako dřevorubec do lesa," napsal k fotce jeden z fanoušků. "On snad kácel o pauze strom? Co to má proboha na hlavě?" divil se další. Nicméně ani sluchátka Priceovi nepomohla, a s letošním mistrovstvím světa se tak rozloučil. Vítězného Clemense čeká v semifinále v Ally Pally Michael Smith.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události