Motorsport

Čtyřkolka udělala kotrmelec! Tůma měl ve druhé etapě Dakaru nehodu, přesto dojel devátý

Čtyřkolka udělala kotrmelec! Tůma měl ve druhé etapě Dakaru nehodu, přesto dojel devátý
Zdeněk Tůma na Dakaru | Zdroj: BARTH Racing

Na Rally Dakar byla druhá etapa velmi náročná, zejména kvůli kamenitému terénu. Doplatil na to i český závodník Zdeněk Tůma, který se svou čtyřkolkou havaroval, přesto dojel na devátém místě.

V pondělní etapě Rally Dakar čekalo na závodníky 430 měřených kilometrů a všichni se potýkali zejména s kamenitým terénem: "Kameny, kameny a zase kameny. Nebezpečí číhalo na každém metru. Všude bylo spoustu ostrých šutrů, cesta vedla různými kaňony, bylo to hodně náročné. Až asi posledních osmdesát kilometrů byla trasa písčitá a pár dun," řekl po etapě Zdeněk Tůma.

Český čtyřkolkář dokázal dojet na devátém místě, a to i přesto, že v kamenitém terénu převrátil svůj stroj na střechu: "Mohlo to být i lepší, ale asi patnáct kilometrů před cílem jsem jel moc rychle a vykopla mě jedna vlna. Čtyřkolka udělala kotrmelec, já jsem letěl naštěstí vedle. Nic vážného se mi nestalo, mám pár odřenin, ale odnesly to přístroje na čtyřkolce."

Související obsah

​Podle závodníků takhle náročný Dakar v Saúdské Arábii ještě nebyl a potvrzuje to i Tůma. "Je to rozhodně nejtěžší začátek Dakaru, který jsem zažil. Všichni toho mají plné zuby. Teď jsou tady kolem všude hory, proto je to taky hodně kamenité, pak snad bude také víc písků, ale v nich si určitě rozhodně taky neodpočineme," smál se Tůma.

Ve druhé etapě se dařilo hlavně českým kamionům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události