šipky

Michael Smith se ve finále utká s van Gerwenem, který rozdrtil Van den Bergha

V prvním semifinále mistrovství světa v šipkách se střetli Angličan Michael Smith s Němcem Gabrielem Clemensem, který ve čtvrtfinále vyřadil světovou jedničku Gerwyna Price. Zápas zvládl lépe favorit z Anglie a zahraje si své třetí finále mistrovství světa v šipkách. Druhým finalistou je Nizozemec Michael van Gerwen, který rozdrtil Belgičana Van den Bergha 6:0 na sety.

Přemožitel světové jedničky Gabriel Clemens v prvním semifinálovém duelu šipkařského mistrovství světa změřil síly s Angličanem Michaelem Smithem.

Oba soupeři začali velmi dobře a padalo plno stoosmdesátek. I na skóre byla vidět vyrovnanost duelu. První set vyhrál těsně 3:2 Smith, ale ve druhém setu se role obrátily a stejným poměrem zvítězil Clemens, i když už prohrával 0:2 na legy.

Duel byl vyrovnaný i nadále a i další sety skončily opět nejtěsnějším rozdílem a po čtyřech setech byl stav nerozhodný 2:2.

Od pátého setu začal tahat německý šipkař za kratší konec. Smith pátý set vyhrál jasně 3:0 na legy. Další sety už byly opět vyrovnanější, ale Smith vždy dokázal zvládnout závěr sady a celkově dokázal zvítězit 6:2 na sety.

Smith postoupil již do svého třetího finále mistrovství světa v kariéře. V loňském roce prohrál s Peterem Wrightem a v roce 2019 nestačil na Michaela van Gerwena.

Do druhého semifinále lépe vstoupil Michael van Gerwen a těsný první set vyhrál nad Dimitrim Van den Berghem 3:2. Další dva sety byly jasnější záležitostí a van Gerwen vedl už 3:0 na sety.

Belgičan měl dvě šipky na zavření čtvrtého setu, ale nezavřel a čtvrtý set nakonec vyhrál opět Nizozemec. Van Gerwen dominoval i v pátém setu, který získal 3:0. V šestém setu měl Van den Bergh několik dobrých šancí na zisk legu, ale bylo vidět, že už na tom psychicky není dobře. Van Gerwen trefil hned svou první match dart a i poslední set ovládl 3:0 na legy.

Trochu kontroverze rozpoutal nizozemský šipkař, který stál na kraji červeného koberce a špičkami bot byl i na koberci, což by podle pravidel neměl a belgického šipkaře to možná trochu znervózňovalo.

Van Gerwen dokázal porazil Van den Bergha hladce 6:0 na sety se skvělým průměrem 108,28, což je nejvíc na letošním turnaji a překonal tak svůj výkon ze třetího kola.

Ve finále se potkají Angličan Michael Smith a Nizozemec Michael van Gerwen a dojde tak na reprízu finálového zápasu z roku 2019, kdy byl lepší nizozemský šipkař. Finále se bude hrát již v úterý od 21:00.