šipky

Byla to ohromná hloupost, vypadal jako blbec, říká o Priceovi Sedláček

Byla to ohromná hloupost, vypadal jako blbec, říká o Priceovi Sedláček
Karel Sedláček | Zdroj: Profimedia

Gerwyn Price si ve čtvrtfinále šipkařského mistrovství světa vzal během pátého setu v utkání s Gabrielem Clemensem na uši sluchátka, která ho měla ochránit před hlukem fanoušků. Dovolují ale toto vůbec pravidla? A co na jeho chování říká komentátor Pavel Korda a český šipkař Karel Sedláček?

"Díval jsem se do pravidel a tam je to tak, že hráči nemohou používat sluchátka. Ani třeba od telefonu, ze kterých jde muzika. Nemohou je používat na rozhoz a nemohou je používat ani během hry. Nikde se ale nepíše nic o tom, že by nemohli používat sluchátka proti hluku. Pravděpodobně tak Price žádné pravidlo neporušil," prozradil pro TN.cz Pavel Korda

"Druhá věc je ta, jak to vypadá. Vypadá to naprosto hrozně. Doufám, že tímhle směrem se to opravdu nebude ubírat. Bylo to příšerné. Vždyť existují špunty do uší, které používá třeba Mervyn King. Řekl bych, že tohle byla od Price prostě provokace," myslí si šipkařský šéfkomentátor.

Související obsah

​Podobného názoru je také Karel Sedláček, který na mistrovství světa prošel do druhého kola, a byl dokonce blízko vyřazení Dirka van Duijvenbodeho, proti kterému neproměnil jednu šipku na výhru. "Byla to ohromná blbost, neuvěřitelná hloupost. A vůbec nevím, co ho to napadlo. Prohrával 1:3, nikdy na uších taková sluchátka neměl. A myslí si, že se to zlepší. Navíc vypadal jako blbec. Byla to fakt ptákovina, která mu vůbec nepomohla," dodal pro TN.cz svůj ostrý pohled na celou situaci Sedláček.

"Nepřišlo mi, že by to od diváků bylo tak hrozné. Myslím, že na jiných turnajích to bylo daleko horší. Měl se soustředit na svou hru, vypustit je a normálně hrát," doplnil šipkař z Červeného Kostelce.

Související obsah

​"Musel být strašně zklamaný, ale na pódiu to zvládl naprosto parádně. Několikrát tam popřál Clemensovi. Pak se ale zachoval úplně jako malý kluk a napsal, že zvažuje, jestli bude hrát na dalším mistrovství světa. Pak dokonce celý svůj instagram smazal. Podle mě se to ale nemůže stát, protože by měl ohromné problémy s partnery, které má nasmlouvané. Určitě bude hrát dál. Byla by obrovská škoda, kdybychom přišli o takového hráče. Je to skvělý šipkař, jen má problémy s diváky, ale těmito gesty si je nezíská," pokračoval v hodnocení Korda.

"To, co napsal, bylo hodně unáhlené. Ale tak on to zase rychle smaže. Přitom jeho reakce po zápase byla bezvadná. Přátelsky mu popřál do dalších bojů a vzal to s noblesou," zakončil povídání Sedláček. A Price opravdu příspěvek smazal. K tomu ale také všechny ostatní, které na svém instagramu měl.

Takto vypadal Gerwyn Price, když si nasadil obří sluchátka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události