Další sporty

Zápas NFL se nedohrál. Hráč Bills utrpěl zástavu srdce a je v kritickém stavu

Dohrávka 16. kola NFL mezi Cincinnati Bengals a Buffalem Bills měla být skvělou podívanou pro fanoušky, jelikož dva špičkové týmy si to chtěly rozdat o lepší pozici pro play-off. Bohužel se ale nedohrála ani první čtvrtina. Během ní se zastavilo srdce jednomu z hostujících hráčů, který musel být převezen do nemocnice, a zápas už se nedohrál.

K velmi smutné události došlo na konci první čtvrtiny za stavu 7:3 pro domácí. V útoku byli Bengals a s míčem se hnal dopředu wide receiver Tee Higgins. Toho dokázal zastavit safety Damar Hamlin, jenže po složení na zem přišel děsivý moment.

Hamlin se zvedl na nohy, ale po vteřině se skácel na záda. Bylo jasné, že je zle. Ihned na hřišti dostal masáž srdce a přibližně 16 minut po kolapsu už jej sanitka odvážela do nemocnice.

Když se 24letému sportovci dostávalo první pomoci, ostatní spoluhráči ho obestoupili a bylo na nich vidět, jak těžce celou situaci zvládají. Někteří se vzájemně utěšovali, jiní odvraceli zrak od spoluhráče ve vážném stavu.

Poté, co sanitka odvezla Hamlina, se oba týmy připravily na pokračování v zápase, které mělo následovat po krátké pauze, ale liga po chvíli rozhodla o odložení zápasu. "Jediné, na čem teď záleží, je Damarovo zdraví," napsaly hráčské odbory ve svém prohlášení. Kdy se bude zápas dohrávat, zatím není jisté.

Související obsah

O několik hodin později Buffalo napsalo na twitter nepříjemnou zprávu s podrobnostmi: "Damar Hamlin utrpěl zástavu srdce po srážce v zápase proti Bengals. Jeho činnost srdce byla obnovena na hřišti a poté byl převezen do UC Medical Center kvůli dalším testům a léčbě. Aktuálně je pod sedativy a je v kritickém stavu."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události