šipky

Nejlepší leg v historii šipek, shodují se fanoušci. Smith a Gerwen nadchli svět

Něco lepšího už v šipkách těžko uvidíme. Michael Smith a Michael van Gerwen předvedli ve finále mistrovství světa naprosto dechberoucí leg, ve kterém byli oba hráči pouhý jeden hod od devítišipkového zavření. Úspěšnější byl nakonec Michael Smith a diváci v Alexandra Palace byli nadšení. Fanoušci a odborníci se na sociálních sítích shodli, že se jednalo o nejlepší leg v historii. Michael Smith celý zápas vyhrál 7:4 a stal se poprvé mistrem světa a světovou jedničkou.

Už před zápasem se dalo očekávat, že se bude jednat o fenomenální finále. Smith a Gerwen na turnaji předváděli vynikající výkony. A především to byl zápas o to, kdo se stane novou světovou jedničkou. Sázkové kanceláře celkem výrazně favorizovaly zkušeného Nizozemce, ale Smith potvrdil, že svoji kůži rozhodně nedá lacino. 

Na co se ale bude ještě hodně dlouho vzpomínat, je třetí leg druhého setu. Oba hráči do něj vstoupili za stavu 1:0 na sety pro Nizozemce a 1:1 na legy. Na podání začínal Michael van Gerwen a přesvědčivě hodil maximum. To samé následně zopakoval i Smith. Nakonec měli oba hráči po šesti odhozených šipkách šanci zavřít devítku. Jako první se o to pokusil Gerwen, ale jen těsně minul double 12. Poté šel k terči Smith, který už úspěšný byl. Nadšený byl i během přenosu komentátor Nova Sport Pavel Korda. "Už jsem něco odkomentoval, ale tohle jsem ještě neviděl," řekl do mikrofonu. 

Související obsah

​Vítěz zápasu se k tomuto památnému legu vrátil i po utkání. "V tréninku jsem devítku nezavřel, hodil jsem 180, 180 a pak chyba. V zápase jsem si pomyslel, že to musím udělat teď, protože diváci si to zaslouží," řekl nový mistr světa. Smith ve finále vrátil Gerwenovi porážku z roku 2019, kdy svůj premiérový boj o zlato na světovém šampionátu prohrál. "Nyní je to 1:1, využil jsem své šance. Ale oba moc dobře víme, že to nebylo poslední finále mistrovství světa mezi námi. Už roky říkám, že Gerwen je nejlepší šipkař na světě. Abyste ho porazili, musíte využít své šance. A to se mi konečně povedlo," řekl 32letý hráč nadšeně. 

Svého soupeře ocenil po zápase i Michael van Gerwen. "Hrál opravdu dobře. V zápase jsem měl své šance, to všichni víme. Obviňovat ale mohu jen sám sebe. Smithovi to ale nic neubírá, protože celou dobu hrál skvěle," řekl trojnásobný mistr světa. "Nehrál jsem tak, jak jsem chtěl, ale to je bohužel součást naší práce. Když slavíme, je to skvělé, ale když prohráváme, je to těžké. To všichni víme," uzavřel nizozemský šipkař. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události