Hokej

Zasloužené finále, přeju jim to, říká jeden z posledních mistrů světa Nedorost

Zasloužené finále, přeju jim to, říká jeden z posledních mistrů světa Nedorost
Češi se radují z postupu do finále | Zdroj: Profimedia

Česká hokejová dvacítka dosáhla ve středu večer velkého úspěchu. Po 22 letech postoupila do finále mistrovství světa, když v semifinále po prodloužení porazila Švédsko 2:1. V roce 2001 se ze zlatých medailí radoval také Václav Nedorost, který se stal čtvrtým nejproduktivnějším hráčem turnaje. Svým následovníkům v rozhovoru pro TN.cz vzkázal, že jim to moc přeje a ať si to užijí.

Češi v Kanadě předvádí skvělé výkony. Z pěti zápasů čtyřikrát vyhráli a zaváhali pouze v základní skupině proti Švédsku, kterému podlehli v prodloužení. V boji o finále to ale svému skandinávskému soupeři vrátili. "Moc jim to přeju. Jsem za ně rád, už bylo na čase. Na hru, kterou předvádějí na mistrovství, se skvěle kouká. Ve finále jsou zcela zaslouženě," řekl Nedorost, který se na mistrovství světa do 20 let radoval ze zlatých medailí v letech 2000 a 2001.

Svěřenci trenéra Rulíka nebyli před turnajem pasováni do role největších favoritů na medaili, o to víc těší, jakými výkony se v Halifaxu prezentují. "Po výkonech, které od prvního zápasu předváděli, mě to nepřekvapuje. Hráči dodržují systém, který jim naordinovali trenéři, a jsou za to odměnění," oceňuje Nedorost. 

Související obsah

​Důležitou složkou úspěchu je produktivita obránců, kteří na turnaji nastříleli hromadu gólů. "Mají na tom založený systém, že i obránci podporují útok. Jsou tak dovednostně nadaní, že si v těch situacích dokážou poradit. Dokážou vyčíst, kde je volný prostor, a proto jsou takhle produktivní," všiml si Nedorost. 

Sám Nedorost si dokáže představit, co nyní hráči v Kanadě prožívají. "Vzpomínky na to mám skvělé. To jsou zážitky, které klukům moc přeji. Doteď s klukama vzpomínáme na to, co nás potkalo v celém průběhu turnaje. Zážitky jsou nezapomenutelné a zůstanou do konce života jak pro ně, tak pro jejich nejbližší," říká hráč, který v NHL odehrál celkem 99 zápasů.

Související obsah

​Do nejslavnější ligy světa byl draftován v roce 2000 jako 14. v pořadí, když si jej vybralo Colorado. "Pomohlo mi první vítězství ve Švédsku, kde jsem byl před draftem do NHL. Tam mě to vystřelilo v rankingu skautů výše a byl jsem draftovaný v půlce prvního kola. Na druhém šampionátu v Rusku jsem už byl po draftu a měl svoji jistou pozici, takže to si nemyslím, že mi nějak významně pomohlo," vysvětlil Nedorost, jak mu úspěch na mistrovství světa juniorů ovlivnil kariéru. Finále čeká na české juniory v pátek v 0:30.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události