Další sporty

Hráč NFL už je po zástavě srdce vzhůru. Lékařů se zeptal, jak zápas skončil

Hráč NFL už je po zástavě srdce vzhůru. Lékařů se zeptal, jak zápas skončil
Damar Hamlin | Zdroj: profimedia.cz

Americký fotbalista Damar Hamlin, který utrpěl zástavu srdce během pondělního zápasu proti Cincinnati Bengals, už komunikuje s lékaři. 24letý hráč Buffala Bills se prý při první reakci zeptal na to, jak zápas dopadl.

Hamlin se skácel na zem v utkání mezi Cincinnati a Buffalem, následně mu lékaři nejméně 16 minut prováděli masáž srdce, aby ho přivedli zpět k životu. Poté byl safety týmem Bills převezen na jednotku intenzivní péče, kde se jeho stav v posledních hodinách výrazně zlepšil. 

24letý hráč tak už dokonce pomocí psaní komunikuje s lékaři. Podle doktora Timothyho Prittse měla být jeho prvotní reakcí otázka na to, jakým výsledkem zápas skončil, o čemž píše i britská BBC. "Damare, vyhrál jsi – vyhrál jsi zápas o život," měl mu vzkázat doktor Pritts. 

Podle Buffala je Damar Hamlin stále na ventilátoru. "Jeho plíce se nadále hojí a dělá neustálý pokrok. Jsme vděční za lásku a podporu, které se nám dostalo," píše Buffalo Bills v prohlášení.

Související obsah

Samotné utkání mezi Cincinnati Bengals a Buffalem Bills bylo po tomto incidentu odloženo na neurčito. Ve čtvrtek večer ale zámořská NFL oznámila, že se odložený duel dohrávat nebude. Oba týmy totiž mají jisté play-off.

Zdrcení fanoušci museli opustit stadion, přestože se neodehrála ani jedna čtvrtina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události