MMA

Kontroverze zápasníka UFC. Schvaluje vtrhnutí do prostor parlamentu

Kontroverze zápasníka UFC. Schvaluje vtrhnutí do prostor parlamentu
Paulo Costa - UFC zápasník | Zdroj: Profimedia

V neděli večer vtrhli do prostor brazilského parlamentu podporovatelé bývalého brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Ti na místě údajně rozbíjeli okna a volali po vojenské intervenci. Demonstranty veřejně podpořil zápasník Paulo Costa.

Stoupenci krajně pravicového exprezidenta Brazílie Jaira Bolsonara vtrhli v neděli do budovy brazilského Kongresu. Ti odmítají uznat zvolení Bolsonarova protikandidáta Luly da Silvy prezidentem. Policie proti výtržníkům nasadila slzný plyn, účastnit se mělo kolem čtyř tisícovek lidí. 

Brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva, který byl v té době na oficiální cestě ve státě São Paulo, označil v emotivním televizním projevu útok za "barbarství" a agresory za "fanatické fašisty". Tvrdě zkritizoval policii. "Policie neudělala vůbec nic. Prostě pustili protestující dovnitř," citovala ho BBC

Související obsah

Opačného názoru je zápasník UFC Paulo Costa, který má profesionální rekord 14-2 a v minulosti bojoval o titul v polotěžké váze UFC s Jonem Jonesem. Na svůj twitter napsal následující: "Krásný den, a to díky těmto lidem, kteří dnes vnikli do brazilského parlamentu.

Paulo Costa je známý svými zvláštními názory a fanoušci mu to připomněli. "Paulo, půjdeš do vězení," napsal jeden z komentujících pod příspěvek. Costa byl v kleci naposledy v srpnu loňského roku, kdy na body porazil Luka Rockholda.

Podívejte se na záběry z Brazílie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události