Tenis

V prvním kole AO se utkají Krejčíková s Bejlek. Djokovič s Nadalem až ve finále

V prvním kole AO se utkají Krejčíková s Bejlek. Djokovič s Nadalem až ve finále
Tenistka Barbora Krejčíková | Zdroj: Profimedia.cz

První grandslam tenisové sezony Australian Open byl rozlosován. Pro české tenisty a tenistky ale nebyl los příliš přívětivý. Na Tomáše Macháče čeká nasazená dvojka Casper Ruud a například na nasazenou Marii Bouzkovou čeká nepříjemná Kanaďanka Andreescuová. Dojde také na český souboj mezi Barborou Krejčíkovou a Sárou Bejlek.

Hlavní fázi letošního Australian Open si zahrají tři čeští muži a jedenáct žen. Jednoznačně nejtěžší los z mužského pavouka má Tomáš Macháč, který na úvod změří síly s druhým nasazeným Casperem Ruudem. Na kvalifikanta Dalibora Svrčinu čeká Španěl a světová 62 Jaume Munar. Jiří Lehečka se střetne s nasazenou 21 Bornou Čoričem. Jedni z favoritů na celkové vítězství Rafael Nadal a Novak Djokovič, kteří spolu soupeří o největší počet grandslamových titulů, proti sobě mohou nastoupit až ve finále.

A na koho narazí české tenistky? Jeden z nejhorších losů z pozice nasazené hráčky vyfasovala Marie Bouzková, která narazí na Biancu Andreescuovou, které patří ve světovém rankingu 42. místo a v roce 2019 vyhrála US Open. Hodně obtížný úkol čeká na Kateřinu Siniakovou, která narazí na sedmou nasazenou Coco Gauffovou.

Související obsah

​Kvalifikantka Brenda Fruhvirtová, která si zahraje na svém prvním grandslamu v životě, se utká s Běloruskou Aljaksandrou Sasnovičovou, jež je 38. na světě. Její starší sestra Linda změří síly s domácí Jaimee Fourlisovou, která na turnaji startuje na divokou kartu.

Hodně náročný úkol bude mít Tereza Martincová. Ta v prvním kole narazí na pátou nasazenou Arynu Sabalenkovou. Na Markétu Vondroušovou čeká Američanka Alison Riskeová-Amritrajová.

Související obsah

​Naopak poměrně shovívavý los má Petra Kvitová, která se utká s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou. Přívětivou soupeřku má i Karolína Muchová. Tu čeká ukrajinská kvalifikantka Lesja Curenková. Karolína Plíšková změří síly s Číňankou Xiyu Wang.

S jistotou můžeme říct, že ve druhém kole bude alespoň jedna česká zástupkyně. V prvním kole proti sobě totiž nastoupí Barbora Krejčíková a Sára Bejlek, která se do hlavní soutěže prokousala přes kvalifikaci.

Los českých mužů v 1. kole Australian Open:

Dalibor Svrčina – Jaume Munar

Jiří Lehečka – Borna Čorič

Tomáš Macháč – Casper Ruud

Los českých žen v 1. kole Australian Open:

Marie Bouzková – Bianca Andreescuová

Kateřina Siniaková – Coco Gauffová

Brenda Fruhvirtová – Aljaksandra Sasnovičová

Karolína Muchová – Lesja Curenková

Barbora Krejčíková – Sára Bejlek

Petra Kvitová – Alison Van Uytvancková

Karolína Plíšková – Xiyu Wang

Tereza Martincová – Aryna Sabalenková

Linda Fruhvirtová – Jaimee Fourlisová

Markéta Vondroušová – Alison Riskeová-Amritrajová

Česku roste další tenisový talent:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události