šipky

Sedlák s Houdkem na Q-School zapsali jednu výhru. Sedláček neuhrál ani leg

Sedlák s Houdkem na Q-School zapsali jednu výhru. Sedláček neuhrál ani leg
Zdroj: Profimedia

Finálová fáze šipkařské Q-School nezačala pro české šipkaře dobře. Do druhého kola z pětice Čechů postoupili jen Sedlák s Houdkem, kteří ale další výhru nepřidali. Největší favorit z českých hráčů Karel Sedláček nevyhrál ani jeden leg.

Alexander Mašek v prvním kole narazil na Patricka Maata, ale i když uhrál hezký průměr 87,5 bodu na tři šipky, prohrál se svým soupeřem 2:6. Jiří Brejcha dotáhl zápas s Patrickem Ploetzem do rozhodujícího legu, ale v něm prohrál. Nejhůře dopadl Karel Sedláček, jenž v minulosti už PDC kartu měl. S Dánem Jorgensenem neuhrál ani jeden leg.

Vítězslav Sedlák si v prvním kole poradil s Jodym Tobbackem přesvědčivě 6:2, ale v druhém kole padl v těsné bitvě s Němcem Roetzschem v rozhodujícím legu. Tomáš Houdek v prvním kole zvládl rozhodující leg s Tytusem Kanikem, ale ve svém druhém zápase prohrál 4:6 s Nickem Crouwelem.

Finálová fáze Q-School se hraje formou čtyř turnajů od čtvrtka do neděle. Každý den získá profesionální kartu PDC pouze vítěz turnaje a poté se sečtou výsledky ze všech čtyř dnů a kartu dostane deset nejlepších šipkařů, kteří si nezajistí kartu turnajovou výhrou. Bohužel pro české šipkaře body za výhry se udělují až od druhého kola, takže nikdo z Čechů v tabulce nemá ani bod.

Související obsah

První kartu získal Jeffrey Sparidaans. Nizozemec v dnešním finále porazil Ronnyho Huybrechtse 6:2 a poprvé si zajistil účast na profesionálním okruhu.

Výsledky českých šipkařů první finálový den Q-School:

Top 64

Franz Roetzsch – Vítězslav Sedlák 6:5 (85-95–86,31)
Nick Crouwel – Tomáš Houdek 6:4 (77,63–72,50)

Top 128

Patrick Maat –⁠ Alexander Mašek 6:2 (90,99 –⁠87,52)
Vítězslav Sedlák –⁠ Jody Tobback 6:2 (84,38 –⁠71,21)
Patrick Ploetz –⁠ Jiří Brejcha 6:5 (79,35 –⁠75,32)
Andreas Toft Jorgensen – Karel Sedláček 6:0 (87,55–80,76)
Tomáš Houdek – Tytus Kanik 6:5 (86,23–80,78)

Na nedávném mistrovství světa byl ve finále k vidění nejlepší leg v historii šipek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události