Rally Dakar 2023

Michek po sedmnáctém místě: Je to bomba. Všichni jedou naplno, úplně na krev

Michek po sedmnáctém místě: Je to bomba. Všichni jedou naplno, úplně na krev
Motocyklový závodník Martin Michek na Rally Dakar | Zdroj: ORION – Moto Racing Group

Motocyklový závodník Martin Michek udržel v další etapě Rally Dakar tempo s nejlepšími a dojel s pětiminutovou ztrátou na vítěze na sedmnácté příčce. A umístění si po dojezdu do cíle hodně pochvaloval. "Je to bomba. Je vidět, že všichni jedou naplno, úplně na krev," uvedl čtyřiatřicetiletý jezdec.

Na Rally Dakar to bylo v noci ze čtvrtka na pátek hodně drsné. Závodníci totiž absolvovali maratonskou etapu, při které se museli o veškerou techniku navíc postarat sami. S podmínkami se slušně popasoval i Čech Martin Michek, který dojel na sedmnáctém místě. "Zvládl to v pohodě. Jenom popisoval, že někde trochu spadl, tak na motorce odpadlo pár šroubků z kapotáže. Motorka je ale dobrá, jeho kotník také," uvedl šéf týmu ORION – Motor Racing Group Ervín Krajčovič. 

Spokojený byl i sám Michek. "Umístění je bomba. Je vidět, že všichni jedou naplno, úplně na krev. Opět tam byly velké a měkké duny, jelo se v nich rychle a těžce," popsal své pocity. Průběžně mu zatím patří třinácté místo, jeho i další jezdce ale čekají ještě další dvě etapy, na které se musí pořádně připravit. 

Související obsah

​"Máme za sebou dvanáct etap, což je takový malý Dakar. Jsou před námi ještě dvě etapy. Musíme to dotáhnout fyzicky a motorka technicky," uvedl. V celkovém hodnocení by si Michek rád ještě o jednu příčku polepšil. Dvanáctou pozici momentálně okupuje s minutovým náskokem Argentinec Franco Caimi.

"Máme strategii danou, co je před ním, tak na to výkon už nemáme. Už to bude těžké dohnat. Soustředíme se na to, abychom tyto vybojované pozice neztratili, a uvidíme, co se bude dít před námi. Vepředu probíhají velmi těsné souboje o první místo, je možné, že elita bude riskovat. Ale už opravdu vyhlížíme cíl," poodhalil Krajčovič plány a přání do závěrečné části závodu. 

Před třemi dny si Martin Michek dojel navzdory zranění pro nejlepší etapové umístění v závodě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rally Dakar 2023

Důležité Události