Další sporty

Nejrychlejší muž planety v problémech. Boltovi z účtu zmizely miliony dolarů

Nejrychlejší muž planety v problémech. Boltovi z účtu zmizely miliony dolarů
Jamajský sprinter Usain Bolt | Zdroj: profimedia.cz

Usain Bolt řeší nepříjemné problémy. Z jeho investičních účtů u Stocks and Securities Limited zmizely údajně miliony dolarů. Zprávu potvrdil jeho manažer Nugent Walker.

Majitel osmi zlatých olympijských medailí si nesrovnalostí na svém investičním portfoliu všiml minulý týden. Zmizení milionů dolarů potvrdil jeho manažer pro jamajské médium The Gleaner. Také prozradil, že se případem už zabývá finanční úřad. "Byly podniknuty všechny potřebné kroky, aby se to vyřešilo," komentoval Walker.

The Gleaner také zmínil, že jeden z bývalých zaměstnanců společnosti SSL je údajně zapleten do finančního podvodu obrovských rozměrů, který by mohl souviset i se zmizením Boltových investic. Právní zástupce dotyčného zaměstnance potvrdil, že jeho klient v uplynulých týdnech s SSL jednal.   

Související obsah

​Bolt se společností SSL investuje už více než 10 let. Magazín Forbes jeho celkové jmění odhaduje na 686 milionů korun. Některé zdroje však uvádějí bohatství větší, a to šplhající až ke dvěma miliardám korun. 

Šestatřicetiletý Bolt se šest let po ukončení kariéry stále může pyšnit titulem nejrychlejšího sprintera v historii. Tretry na hřebík pověsil v roce 2017 a stále drží rekordy ve sprintu na 200 metrů (19.19 s), 4x100 metrů štafety (36.84 s) a na 100 metrů (9.58 s).

Po profesionální kariéře má Bolt čas na všelijaké výzvy. Při návštěvě Peru závodil s vozidlem tuk-tuk: 

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události