MMA

Velký třesk v UFC. Vrací se legendární Jones, šampion Ngannou byl propuštěn

Velký třesk v UFC. Vrací se legendární Jones, šampion Ngannou byl propuštěn
UFC zápasník Jon Jones | Zdroj: Profimedia

Velké věci se odehrály v americké organizaci UFC během posledního galavečera. Prezident Dana White oznámil návrat legendárního Jona Jonese, který půjde rovnou do těžké váhy a čeká ho zápas o titul s Cirylem Ganem. Aktuální šampion Francis Ngannou totiž pás uvolnil a dohodl se s UFC na propuštění ze současného kontraktu.

Velkou zprávou je návrat Jona Jonese (26-1-1 NC) do UFC po tříleté pauze. Člen síně slávy americké organizace a jeden z nejlepších zápasníků historie naposledy bojoval v polotěžké váze s Dominickem Reyesem. Poté si dal pauzu a titul nabídl. Získal ho poté například Procházka.

Mluvilo se o tom, že by "Bones" mohl být titulovým vyzyvatelem Jiřího Procházky, ale ten se svého titulu zbavil kvůli zranění a Jones jde nakonec do těžké váhy. Na začátku března se na UFC 285 potká v titulovém zápase s Cirylem Ganem (11-1). UFC tak již v polovině ledna oznámila zápas roku. 

A jak je možné, že se právě tito dva utkají o titul? Protože šampion těžké váhy Francis Ngannou končí v UFC. Potvrdil to i sám Dana White. "Uvolníme Francise Ngannoua ze smlouvy. Může jít, kam chce," pronesl na tiskové konferenci prezident slavné organizace. Uvedl také, že mu nabízel největší kontrakt v historii těžké váhy v UFC.

Související obsah

Ngannou se v UFC představil naposledy před rokem v utkání proti právě Ganemu, kterého zdolal na body a poprvé obhájil svůj titul v těžké váze. Od té doby se ale druhá obhajoba nekonala a Kamerunec dlouhodobě kritizoval výplaty pro zápasníky největší ligy smíšených bojových umění. Nyní je volný.

5. březen tak nabídne super zápas o titul těžké váhy, a to již tradičně v Las Vegas. Oba zápasníci ve své kariéře prohráli jediný zápas a fanoušci se mají na co těšit. UFC oznámila také titulovou odvetu velterové váhy mezi Usmanem a Edwardsem.

​Titul jako Ngannou nabídl nedávno také Jiří Procházka, který po zisku titulu přiletěl vrtulníkem do rodné vsi: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události