MMA

Z UFC k armádě. Český bijec bude trénovat výsadkáře

Z UFC k armádě. Český bijec bude trénovat výsadkáře
David Dvořák - zápasník MMA | Zdroj: se svolením Davida Dvořáka

MMA zápasník David Dvořák vstupuje k aktivním zálohám Armády ČR. Své zkušenosti z klece i slavné UFC bude předávat vojákům, které bude trénovat v boji zblízka. Jeho sportovní kariéru to ale neovlivní.

Dvořák novinku oznámil na sociálních sítích. O vstupu do AČR prý uvažoval už dlouho. "K armádě mám velice blízko už odmala a s tím, co se děje ve světě, už nebylo na co čekat. Budu u 5. komanda 43. výsadkového pluku aktivní zálohy. Čeká mě základní vojenský výcvik a kromě toho budu vojákům v Chrudimi pomáhat s výcvikem boje zblízka," napsal zápasník.

V březnu hradeckého rodáka čeká výběrové řízení, kde bude muset projít mimo jiné fyzickými testy. "Myslím si, že to nebude problém," okomentoval výzvu Dvořák pro TN.cz. K zálohám vstoupí jako "specialista". Jeho hlavní náplní práce bude trénink dalších vojáků toho, co umí nejlépe. "Budu se věnovat bojovým sportům. Myslím, že jim mám co předat. Sice když jdou vojáci na misi, tak boj zblízka úplně nevyužijí a neperou se, ale myslím si, že každý voják by měl mít nějaký přehled, kondici a umět se prát. Beru to i trochu jako povinnost, když vím, co se ve světě děje, a kdyby se náhodou něco stalo u nás," vysvětlil Dvořák přezdívaný "Undertaker" a dodal: "K tomu se budu účastnit dalších věci jako výcviku střelby, taktiky apod.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený David Dvořák (@dvorak.david)

"S tím, co se děje ve světě, už nebylo na co čekat," odkázal Dvořák na dění na Ukrajině. Pokud by se náš stát ocitl ve válce, neváhal by. "Kdyby jiný stát zaútočil na Českou republiku, nečekal bych na žádné povolání a sám bych se zapojil do obrany naší země," řekl Dvořák. 

Armáda ho vytíží čtrnáctkrát do roka. Nově vzniklá povinnost tak jeho sportovní kariéru časově neohrozí, jak sám ubezpečil. Dvořák v současnosti působí v UFC. Loni v Lize mistrů okusil první dvě porážky, které přišly po sérii šestnácti vítězství. Prvně padl na body s Matheusem Nicolauem a v prosinci nestačil na Manela Kapeho. V muší váze mu patří 10. místo žebříčku.  

V armádě nebude jediným zápasníkem. S ním do záloh vstupuje i Miroslav Borovský a již delší dobu v ní působí BJJ specialista Ondřej Skalník. Přímo vojákem z povolání je třeba neporažený Dominik Humburger (5-0), který si loni připsal hned tři vítězství. Jedno dokonce na půdě KSW, když knokautoval Boryse Borkowského. Na půdě polské organizace se brzy představí znovu, a to na galavečeru KSW 79 v Liberci.

Související obsah

Takhle se Humburger zapsal do KSW:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události