Krejčí oslavil 1 000. zápas třemi nahrávkami. Dva góly dali Pasta a Zacha

V další českou show se proměnil zápas Bostonu Bruins a Philadelphie Flyers. Domácí útočné trio Pastrňák-Zacha-Krejčí si připsalo dohromady devět bodů a řídilo výhru 6:0. Krejčí svůj jubilejní 1 000. zápas ozdobil třemi asistencemi, Zacha s Pastrňákem dva góly dali a jeden připravili.

Na gól se v zápase mezi Bostonem a Philadelphií nečekalo příliš dlouho. V polovině páté minuty se ukázaly opět skvělé české ručičky. Krejčí od modré našel na levé straně Zachu. Ten ještě posunul kotouč na Davida Pastrňáka, který si sjel před branku a neměl problém překonat Harta.

Druhá branka přišla po čtvrt hodině hry. Krejčí zavezl kotouč do pásma, našel na pravém kruhu Pavla Zachu a ten neuvěřitelnou pumelicí poslal kotouč do protější šibenice. Na 3:0 zvýšili Bruins ve 24. minutě, kdy se trefil Brad Marchand.

Ani ne o minutu později už to bylo 4:0 a opět v tom měli prsty Češi. Krejčí na levé straně našel Pavla Zachu, ten hledal před brankou ještě volného Pastrňáka, ale puk se nakonec odrazil za záda Harta. Krejčí se tak stal druhým českým hráčem, který ve svém 1 000. zápase zaznamenal tři body. Prvním byl Patrik Eliáš, jenž tehdy jeden gól dal a na dva přihrál.

​O pět gólů to bylo prakticky hned po začátku poslední třetiny. David Pastrňák dostal v přesilové hře nabito na své místo na levém kruhu a nedal hostujícímu Erssonovi, který v brance nahradil Harta, absolutně žádnou šanci. Na konečných 6:0 upravil Matt Grzelcyk, u kterého si připsal asistenci i David Pastrňák.

Výsledky NHL:

Boston Bruins – Philadelphia Flyers 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Pastrňák (Zacha, Krejčí), 16. Zacha (Krejčí, H. Lindholm), 24. Marchand (Grzelcyk, Bergeron), 25. Zacha (Krejčí), 41. Pastrňák (Marchand, McAvoy), 49. Grzelcyk (McAvoy, Pastrňák)

Buffalo Sabres – Florida Panthers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Tuch – 5. Montour (M. Tkachuk), 29. Bennett (M. Tkachuk, Verhaeghe), 41. Lundell (Reinhart, Barkov), 59. Verhaeghe (M. Tkachuk, Forsling)