Hokej

Je legendou Bruins a dnes ukázal proč, chválil trenér Krejčího po tisícím zápase

Je legendou Bruins a dnes ukázal proč, chválil trenér Krejčího po tisícím zápase
David Krejčí | Zdroj: Profimedia

Český hokejista David Krejčí v pondělí večer jako 13. Čech v historii odehrál tisící zápas v NHL. Jubileum mohl poté pořádně oslavit, jelikož Boston v utkání porazil Philadelphii suverénně 6:0 a Krejčí třikrát bodoval. Po zápase ho celý tým jen chválil.

Krejčí byl důležitou postavou pondělního utkání Bostonu Bruins proti Philadelphii Flyers. U prvních dvou gólů Pastrňáka a Zachy si připsal asistenci a nahrál i na čtvrtý gól zápasu, který dal opět Pavel Zacha. Lídři celé NHL nakonec vyhráli 6:0 a po zisku dvou bodů adorovali svého hrdinu Davida Krejčího.

"Myslím, že spousta hráčů má k němu velký respekt, a to naprosto po právu. Je legendou Bruins a dnes ukázal proč. Dělá všechny kolem sebe lepšími," chválil Krejčího trenér Jim Montgomery.

"Je to superchytrý hráč. Pracuje velmi tvrdě. U nás doma je legendou. Každý ho zná a myslím, že nyní se s tisícovkou zápasů s jedním týmem stane legendou i tady, což je hezké," chválil Krejčího i Pavel Zacha, jenž v zápase využíval právě Krejčího asistence.

"Byl to pro něj speciální zápas. Chtěli jsme vyhrát a chtěli jsme, aby si to užil naplno. Byl to speciální večer pro celý tým. On je neuvěřitelný hráč a zaslouží si uznání," vyzdvihl Krejčího kvality i jeho dlouholetý parťák David Pastrňák, který dal v zápase také dva góly.

Sám Krejčí si tisícovky zápasů za jeden tým velmi váží: "Je to pochopitelně velký úspěch, hrát za jedinou organizaci. Jsem na sebe velmi hrdý, že se mi to podařilo. Cítím, že tohle je jeden z těch milníků, které oceníte, až skončíte a budete se ohlížet zpátky."

Související obsah

​"Jsem rád za to, jak tým hraje. To mluví samo za sebe. Cítím, že tohle by mohl být speciální rok," dodal Krejčí sebevědomě. Není divu, Bruins jsou krátce po polovině sezony nejlepším týmem NHL. Na druhou Carolinu mají náskok deseti bodů a mají odehráno o jeden zápas méně.

Krejčímu během jeho jubilejního zápasu tleskala celá aréna:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události