Tenis

Nadal o konci v Austrálii: Problémy s kyčlemi mám pár dní. Nemohl jsem to vzdát

Nadal o konci v Austrálii: Problémy s kyčlemi mám pár dní. Nemohl jsem to vzdát
Rafael Nadal na tiskové konferenci | Zdroj: Profimedia

Rafael Nadal končí na Australian Open překvapivě už ve druhém kole. Obhájce titulu nestačil na Američana Mackenzieho McDonalda, se kterým prohrál 0:3 na sety. V průběhu druhého setu si ale nechal ošetřovat kyčle, což ho následně viditelně limitovalo i při samotné hře. "Nemohl jsem hrát bekhend a běžet za míčem," přiznal po utkání na tiskové konferenci. Vůbec ale nezvažoval, že by utkání vzdal.

Rafael Nadal přijel do Austrálie jako obhájce trofeje. V posledních měsících se i vinou zranění nenachází v optimální formě, tudíž nebyl považován za největšího favorita turnaje. Jeho vypadnutí už ve druhém kole je ale překvapením. 

První set s Američanem McDonaldem prohrál 4:6. V tom druhém sice otočil z 0:2 na 3:2 a 30:0, ale následně prohrával už 3:5. Za tohoto stavu si nechal ošetřovat kyčle. Lékařská pomoc ale příliš nepomohla, což bylo znát na Nadalově pohybu. "Jsem úřadující šampion, nechtěl jsem utkání vzdát. Prostě jsem se snažil předvádět to nejlepší bez ohledu na to, jaké jsem měl šance utkání vyhrát. To je filozofie tohoto sportu," vysvětlil Nadal. Rozhodnutí, jestli zůstane na kurtu, nechal pouze na sobě. "Svého týmu jsem se neptal, jsem dost starý na to, abych dělal svá vlastní rozhodnutí," dodal. 

Problémy s kyčlemi jej prý trápí už pár dní. "Už několik dní mě bolí, ale nikdy ne tolik jako dneska," řekl Nadal zklamaně. "Je to frustrující a těžké přijmout. Právě teď rozhodně nemohu říct, že život je fantastický. Procházím si těžkými chvílemi, ale musím to přijmout. Nakonec si na svůj život nemohu vůbec stěžovat," řekl Nadal, který je novopečeným otcem. Před třemi měsíci se mu narodil syn Rafael.

Související obsah

​Ačkoliv Nadal během své kariéry stihl vyhrát ve dvouhře 22 grandslamových titulů, se zdravotními problémy bojuje celou kariéru. "Tímto procesem jsem prošel ve své kariéře mnohokrát a myslím, že jsem připraven pokračovat. Ale není to snadné, o tom nepochybujte."

Vítězství nad Rafaelem Nadalem je pro Mackenzieho McDonalda životním výsledkem. Vůbec poprvé v kariéře porazil soupeře z "velké čtyřky" (Djokovič, Nadal, Federer, Murray). "Mackenzie hrál na skvělé úrovni. Bojoval jsem, ale jemu se dařilo dobře, což se o mně říct nedalo," ocenil Nadal výkon 65. hráče světa.

Nadalovi v Paříži postavili sochu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události