Fotbal

Nedvěd se rozloučil s Juventusem: Každý den jsem se něco naučil, bylo mi ctí

Nedvěd se rozloučil s Juventusem: Každý den jsem se něco naučil, bylo mi ctí
Zdroj: Profimedia.cz

Pavel Nedvěd se oficiálně rozloučil s klubem, ve kterém strávil 21 let. Na konci listopadu česká legenda odstoupila společně s dalšími členy vedení. Oficiálně se Nedvěd rozloučil ve středu 18. ledna, kdy v emotivním projevu děkoval všem spolupracovníkům.

Juventus si Pavla Nedvěda velmi váží, což lze poznat už jen z vyjádření na klubovém webu, které vyšlo v úterý. "Pavel udělal pro Juventus všechno. Nejprve jako hráč, poté jako člen představenstva a nakonec jako viceprezident." Nedvěd odehrál za Starou dámu 327 utkání, což se žádnému hráči mimo italské rodáky nepovedlo. 

Ve čtvrtek se konala závěrečná tisková konference, na které Pavel Nedvěd promluvil. A často to byla velmi emotivní slova. "Považuji za svou povinnost vám všem poděkovat. Je to završení zkušeností, které začaly u fotbalového hráče a skončily na manažerském křesle," řekl Nedvěd na tiskové konferenci

Pavel Nedvěd ukončil svou profesionální fotbalovou kariéru v roce 2009 a od roku 2010 působil jako člen představenstva. O pět let později začal vykonávat funkci viceprezidenta klubu, na které zůstal až do konce roku 2022.

Související obsah

"Každý den jsem se mohl něco naučit, měl jsem možnost přispět svým dílem a stal jsem se viceprezidentem, což je práce složená ze vztahů, řečí, slov, ale také z vášně," pokračoval Pavel Nedvěd. 

Poděkoval i končícímu prezidentovi klubu Agnellimu, s nímž léta spolupracoval. "Diskutovali jsme, ale také se hádali, čímž jsme ovšem upevnili vztahy. Vím, jak moc milujete Juventus a jak moc jste se obětoval. Bylo mi ctí pracovat po vašem boku," dodal poslední český fotbalista, který získal Zlatý míč. 

Juventus v minulém týdnu dostal nakládačku od Neapole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události