Motorsport

Po nejhorší sezoně životní smlouva? Hamilton může brát skoro dvě miliardy

Po nejhorší sezoně životní smlouva? Hamilton může brát skoro dvě miliardy
Britský jezdec Lewis Hamilton | Zdroj: Profimedia.cz

Britský zkušený závodník Lewis Hamilton zažil v roce 2022 nejhorší sezonu. Nepovedlo se mu v ní vyhrát jediný závod. Přesto by mohl dostat pohádkovou smlouvu na další dva roky. Součástí kontraktu prý bude také doložka o tom, že v následujících deseti letech bude ambasadorem Mercedesu.

V minulém ročníku Hamilton nevyhrál jediný závod, a to také kvůli tomu, že závodil v jednom z nejhorších aut, ve kterých kdy jezdil. Přesto možná podepíše rekordní kontrakt. O nabídce smlouvy informoval francouzský web Sportune

Hamilton by si mohl ročně vydělat neuvěřitelných 62 milionů liber (téměř 1,7 miliardy korun), ale z jeho smlouvy by prý odpadl bonus za vítězství v celé sezoně. Ten byl nyní na hodnotě téměř 600 milionů korun. 

Související obsah

Hned 90 % platu sedminásobného mistra světa by měl platit šéf firmy Ineos Jim Ratcliffe, který stojí také o fotbalový Manchester United. Součástí obřího kontraktu má být i smlouva na deset let, která by platila po konci kariéry. Hamilton by bral 22 milionů liber (600 milionů korun) a stal by se stájovým ambasadorem. 

Nový ročník F1 startuje na začátku března závodem v Bahrajnu. Hamilton v poslední sezoně skončil celkově na 6. místě a jeho nejlepším umístěním bylo druhé místo, které si vyjel hned pětkrát. 

Hamilton je už dokonce rytířem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události