Boston vyhrál i bez Pastrňákových gólů, Faksova trefa na body nestačila

Že David Pastrňák nedá v zápase gól? To je v letošní sezoně skoro raritou. Přesně to se ale stalo v utkání na ledě New Yorku Islanders. I bez toho ale Boston dokázal pohodlně vyhrát 4:1 a český útočník k tomu přispěl jednou asistencí. Bodovali také David Krejčí a Pavel Zacha. Jediným Čechem, který se v noci na čtvrtek gólově prosadil, je Radek Faksa, ale jeho Dallas prohrál v San Jose 3:5, u čehož asistoval i Tomáš Hertl.

Boston Bruins si i nadále drží neochvějnou pozici nejlepšího týmu v NHL. Před druhou Carolinou má náskok 12 bodů a tuto bilanci potvrdil i v zápase proti New Yorku Islanders. První třetina ale nedopadla podle představ. Domácí se dostali do vedení v 16. minutě, kdy skóre otevřel Zach Parise.

Ve druhé třetině se ale Bruins podařilo skóre otočit. Nejdříve střelou z levého kruhu srovnal Charlie McAvoy a následně strhl vedení na stranu hostí Derek Forbort. Na tom měli velký podíl Pavel Zacha a David Krejčí, kteří u gólu asistovali. Podpis na třetí brance Bostonu měl i další Čech, a to David Pastrňák, který ve 46. minutě nabil Marchandovi, jenž se z pravého kruhu nemýlil.

​Definitivní tečku za výhrou Bostonu dal Trent Frederic, který necelých pět minut před koncem uzavřel na konečných 4:1 pro hosty. Ze vstřelené branky se mohl radovat také Radek Faksa v dresu Dallasu, ale týmový výsledek mu štěstí nepřinesl. Jeho tým sice vedl na ledě San Jose v polovině utkání už 3:0, ale Žralokům se podařilo skóre pěti góly otočit. U vyrovnávací branky domácích asistoval také Tomáš Hertl.

Noční výsledky NHL:

Ottawa Senators –⁠ Pittsburgh Penguins 5:4 po prod. (2:2, 1:1, 1:1 –⁠ 1:0)

Branky: 8. DeBrincat (Batherson, Chabot), 10. Stützle (B. Tkachuk), 30. Batherson (B. Tkachuk, Chabot), 51. Pinto (B. Tkachuk, Giroux), 61. B. Tkachuk (Stützle, Chabot) – 7. Zucker (M. Pettersson, Malkin), 16. Malkin (T. Smith, Crosby), 24. Friedman (M. Pettersson, Crosby), 53. Rakell (Crosby, Malkin)

New York Islanders –⁠ Boston Bruins 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 16. Parise (S. Aho I, Pageau) – 28. McAvoy (Grzelcyk, Coyle), 31. Forbort (Zacha, Krejčí), 46. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 56. Frederic (Coyle, Cr. Smith)

Calgary Flames –⁠ Colorado Avalanche 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branky: 43. Toffoli (R. Andersson, E. Lindholm) – 7. Rantanen (Compher, D. Toews), 12. Lehkonen (MacKinnon), 13. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen

Vancouver Canucks –⁠ Tampa Bay Lightning 2:5 (0:4, 0:0, 2:1)

Branky: 47. Kuzmenko (Q. Hughes, J. Miller), 50. Q. Hughes (J. Miller, Horvat) – 5. Stamkos (Killorn), 9. Kučerov (Hagel, Point), 14. Point (Černák, Colton), 15. Stamkos (Killorn), 59. Stamkos (Kučerov)

San Jose Sharks –⁠ Dallas Stars 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Branky: 30. Lorentz (Gregor), 32. Bonino (Barabanov, E. Karlsson), 36. Meier (E. Karlsson, Hertl), 51. E. Karlsson (Bonino, Sturm), 60. Couture – 7. Dellandrea (Heiskanen, Ja. Benn), 24. J. Robertson (C. Miller, Heiskanen), 27. Faksa (F. Olofsson, Lundkvist)