Tenis

Zraněný Nadal dostal verdikt od doktorů. Dlouhé týdny bude mimo hru

Zraněný Nadal dostal verdikt od doktorů. Dlouhé týdny bude mimo hru
Rafael Nadal | Zdroj: Profimedia

Rafael Nadal vypadl na Australian Open už ve druhém kole. A velký podíl na tom mělo zranění kyčlí, se kterým bojuje už několik dní. Během zápasu s Mackenziem McDonaldem se zranění ještě zhoršilo, což Nadal přiznal na pozápasové tiskové konferenci. O den později podstoupil magnetickou rezonanci, která odhalila lézi druhého stupně v kyčelním svalu. Doba rekonvalescence se odhaduje na šest až osm týdnů.

Rafael Nadal vstupoval do letošního Australian Open jako obhájce titulu. Jelikož ho v posledních měsících sužují častá zranění, kvůli kterým není v ideální formě, nepatřil mezi hlavní favority. Přesto se vypadnutí už ve druhém kole nečekalo. Španělský tenista se v zápase proti Američanu McDonaldovi nechal ve druhém setu ošetřovat a od té doby bylo jasné, že ho zranění kyčlí omezuje v pohybu. A co bude dál? Po návštěvě lékaře je jasno. 

"Po včerejší porážce jsem podstoupil lékařské testy. Magnetická rezonance ukazuje lézi druhého stupně v Iliacus Psoas (kyčelní sval) na levé noze. Nyní mě čeká sportovní odpočinek a protizánětlivá fyzioterapie. Normální doba rekonvalescence je šest až osm týdnů," prozradil 22násobný grandslamový vítěz na sociální síti. 

Související obsah

Přestože zranění Nadala v zápase výrazně limitovala, protože nemohl pořádně běhat a hrát bekhend, o odstoupení z utkání neuvažoval. "Jsem úřadující šampion, nechtěl jsem utkání vzdát. Prostě jsem se snažil předvádět to nejlepší bez ohledu na to, jaké jsem měl šance utkání vyhrát. To je filozofie tohoto sportu," řekl na tiskové konferenci. 

Z dalších zdravotních problémů pochopitelně radost neměl. "Je to frustrující a těžké přijmout. Právě teď rozhodně nemohu říct, že život je fantastický. Procházím si těžkými chvílemi, ale musím to přijmout. Nakonec si na svůj život nemohu vůbec stěžovat," dodal španělský tenista. 

Nadalovi v Paříži postavili sochu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události