Tenis

Stále jsem nejhorší v rodině, vtipkoval tenista Korda po skalpu favorita

Stále jsem nejhorší v rodině, vtipkoval tenista Korda po skalpu favorita
Tenista Sebastian Korda | Zdroj: profimedia.cz

Americký tenista s českými kořeny Sebastian Korda dokázal na Australian Open postoupit už do osmifinále, když vyřadil bývalou světovou jedničku a dvojnásobného finalistu tohoto turnaje Daniila Medveděva 3:0 na sety. Po utkání byl však 22letý mladík stále hodně pokorný. A všechny pak rozesmál tvrzením, že je stále nejhorším sportovcem v rodině.

Sebastian Korda vstupoval do utkání proti aktuální osmičce ATP Daniilu Medvědovi jako outsider, jenže ve finále bylo vše jinak. Syn českých rodičů Petra a Reginy Kordových předváděl fantastický tenis. A nakonec ruského favorita vyřadil po výsledku 7:6, 6:3 a 7:6. 

22letý mladík se tak po Wimbledonu a French Open dostal do osmifinále i na Australian Open, kde se střetne s Polákem Hurkaczem.

Po utkání Sebastian Korda rozesmál diváky svým rozhovorem. "Miluji hraní v Austrálii. Moje rodina miluje hraní v Austrálii. Zažili jsme tu spoustu skvělých okamžiků a je to tu prostě úžasné," začal Korda junior svůj dialog s reportérem, ve kterém zmínil, že mu stále chybí hodně k tomu, aby dohonil úspěchy své rodiny. 

Související obsah

​Jeho otec Petr Korda tu totiž přesně před 25 lety Australian Open vyhrál, kromě toho na golfovém Australian Open triumfovaly i obě jeho sestry, tedy Jessica a Nelly Kordovy. To Sebastian Korda, kterého v hledišti podporoval i trenér Radek Štěpánek a přítelkyně Ivana Nedvědová (dcera fotbalisty Pavla Nedvěda, pozn. red.), zatím dokázal vyhrát pouze na juniorském Australian Open v roce 2018. 

V jeho prospěch nehraje ani jeho postavení ve světovém žebříčku, Sebastian je aktuálně na 31. místě v ATP rankingu. "Nevím, na jakém místě v žebříčku budu, ale moje máma byla v tenisové kariéře na 24. příčce, můj táta pak byl světová dvojka," prohlásil po utkání 22letý Korda a pokračoval: "Nelly, moje sestra, byla světová jednička v golfu a moje starší sestra Jess zase byla golfovou světovou šestkou, takže jsem rozhodně zatím nejhorší sportovec v rodině," zakončil Sebastian Korda s úsměvem.

V květnu 2021 dokázal Sebastian Korda získat svůj první titul na okruhu ATP:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události