Další sporty

Usain Bolt je skoro na mizině. Právníci ukázali, o kolik přišel peněz

Usain Bolt je skoro na mizině. Právníci ukázali, o kolik přišel peněz
Usain Bolt | Zdroj: profimedia.cz

Bývalý jamajský běžec a světový rekordman Usain Bolt přišel o hromadu peněz. Podle právníků mělo z investičních účtů 36letého atleta zmizet až 12,8 milionu dolarů (cca 282 milionů korun).

Podle agentury AP tak má slavný jamajský běžec aktuálně na kontě "pouze" 12 tisíc dolarů (cca 264 tisíc korun), což potvrdil i Boltův právní zástupce Linton P. Gordon. 

Boltovy peníze zmizely z účtů, které měl 36letý osminásobný olympijský vítěz u firmy Stocks and Securities Limited (SSL). Jeho právníci nyní společnost kontaktovali a žádají, aby mu byly peníze na účet co nejdříve vráceny. Jinak prý chystají žalobu. "Pokud tomu tak je, a doufáme, že ne, pak došlo vůči našemu klientovi k závažnému skutku krádeže či podvodu nebo ke kombinaci obou," vyjádřili se ke kauze právní zástupci Bolta. 

Související obsah

​Podle firmy SSL přišlo o peníze více klientů, sama společnost zatím neví, co bylo příčinou. "Chápeme, že klienti touží po dalších informacích, a ujišťujeme vás, že tuto záležitost pozorně sledujeme. Naše klienty upozorníme na řešení, jakmile budou tyto informace k dispozici," stojí ve vyjádření firmy Stocks and Securities Limited.

Šestatřicetiletý Bolt se šest let po ukončení kariéry stále může pyšnit titulem nejrychlejšího sprintera v historii. Jamajský běžec drží světové rekordy ve sprintu na 200 metrů (19.19 s), 4 × 100 metrů štafety (36.84 s) a na 100 metrů (9.58 s). V roce 2018 se Boltovo jmění odhadovalo na 31 milionů dolarů (cca 683 milionů korun). 

​O problémech Usaina Bolta jsme vás informovali i ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události