Fotbal

Pavel Nedvěd dostal za podvody obří flastr, trest obdržel i Juventus

V pátek večer byl vynesen rozsudek v kauze finančních podvodů Juventusu Turín. Italskému klubu bude odečteno 15 bodů. Stará dáma se však ještě může odvolat. Potrestán bude i bývalý viceprezident klubu Pavel Nedvěd, který dostal osmiměsíční zákaz činnosti.

Federální odvolací soud rozhodl ve sportovním řízení proti Juventusu v kauze finančních podvodů při přestupech hráčů. Juventus se ještě může proti rozhodnutí soudu odvolat.

Podle dosavadních informací by mělo být Juventusu odečteno v právě probíhající sezoně 15 bodů. To znamená, že se ze současné 3. příčky propadne až na 10. pozici.

Pavel Nedvěd dostal osmiměsíční zákaz činnosti. Bývalý český fotbalista, stejně jako další podezřelí v této kauze, už v listopadu minulého roku skončili ve vedení Juventusu. Kromě Pavla Nedvěda byli potrestáni také další bývalí činovníci Juventusu.

Související obsah

Bývalý předseda Andrea Agnelli a výkonný ředitel Maurizio Arrivabene dostali zákaz působení ve fotbale na 2 roky. Po tuto dobu nesmí být v žádné oficiální funkci ve fotbalovém prostředí. 

Nejvyšší trest dostal tehdejší sportovní ředitel Staré dámy Fabio Paratici, a to flastr na dva a půl roku. Právě teď je Paratici ve funkci ředitele Tottenhamu Hotspur. 

Juventus dostal nakonec od soudu vyšší trest, než původně navrhoval italský fotbalový svaz. Ten navrhoval odečtení 9 bodů a distanc 16 měsíců pro Agnelliho a 20 měsíců pro Paraticiho. Naopak pro Nedvěda byl navrhován roční trest.

Juventus navíc nedávno schytal výprask od Neapole:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události