Plíšková proletěla do osmifinále AO. Českou bitvu zvládla Fruhvirtová

Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia

Další dvě Češky jsou v osmifinále Australian Open. Karolína Plíšková nedala šanci Varvaře Gračovové, kterou porazila 6:4 a 6:2. Bitvu mezi Lindou Fruhvirtovou a Markétou Vondroušovou zvládla lépe první jmenovaná, která vyhrála 2:1 na sety.

Ačkoliv Karolína Plíšková neměla zrovna ideální vstup do letošní sezony, na Australian Open zatím válí. Set neztratila ani ve třetím kole s Ruskou Varvarou Gračovovou. První set rozhodl maratonský třetí gem, ve kterém Plíšková uspěla na returnu. A díky jedinému brejku získala první sadu poměrem 6:4. Ve druhém setu česká tenistka dominovala, dvakrát svou soupeřku brejkla a vyhrála 6:2.

Plíškové se náramně dařilo na servisu, na kterém nepovolila své soupeřce ani jeden brejkbol a ani jednou nemusela jít přes shodu. V osmifinále ji čeká 23. nasazená Číňanka Čang Šuaj.

Sobotní ráno nabídlo také souboj dvou českých tenistek. Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová se postavila zkušenější Markétě Vondroušové. První sada byla přehlídkou ztracených podání.

​Nejprve se z brejku a vedení 2:0 radovala mladší hráčka, ale vzápětí přišel rebrejk. Fruhvirtová ale opět odskočila do vedení o dva gemy, konkrétně 4:2, a vedla už 40:15. Jenže se jí přestalo dařit na podání, a tak Vondroušová třemi gemy v řadě otočila a podávala na vítězství v prvním setu. Nicméně tři hry v řadě uhrála i Fruhvirtová, a získala tak první set v poměru 7:5.

Druhá sada byla úplně o něčem jiném. Rodačka ze Sokolova byla daleko dominantnější, díky dvěma brejkům vyhrála 6:2. Musel tak rozhodnout třetí set. V něm hned na úvod ztratila mladičká Češka podání. Jenže od stavu 3:1 pro Vondroušovou uhrála Fruhvirtová pět gemů v řadě a při své premiéře na Australian Open už je v osmifinále. Vůbec poprvé se na grandslamu dostala do druhého týdne. V boji o nejlepší osmičku vyzve Donnu Vekičovou.