Tenis

Konec kariéry. Australská hvězda se rozloučila před domácím publikem

Konec kariéry. Australská hvězda se rozloučila před domácím publikem
Samantha Stosurová | Zdroj: Profimedia

Australská tenisová hvězda Samantha Stosurová má za sebou poslední zápas kariéry. Na Australian Open se rozloučila s fanoušky duelem ve smíšené čtyřhře. S krajanem Matthewem Ebdenem podlehli Nikolovi Mektičovi a Demi Schuursové 6:4, 3:6 a 6:10.

38letá vítězka US Open z roku 2011 byla nadšená, že se mohla s kariérou rozloučit před domácím publikem. "Těžko to slovy vyjádřit. Nemohu uvěřit tomu, že celou tu cestu, o které jsem jako dítě snila, mohu teď ukončit doma. Mezi rodinou, přáteli a australskými fanoušky, kteří mě neustále podporovali," řekla ihned po prohraném zápase.

O konci Stosurové se neví příliš dlouho. O svém plánu promluvila jen pár dní před začátkem prvního grandslamu sezony. V Melbourne nastoupila mimo smíšenou čtyřhru také v ženské. Jenže tam dopadlo její vystoupení stejně. S Alizé Cornetovou prohrály v 1. kole s Jang Čao-süan a Čchan Chao-čching.

Fanoušci už víckrát Stosurovou na profesionálním kurtu neuvidí. Ta ale svůj odchod do sportovního důchodu bere s úsměvem. "Co mi určitě chybět nebude, tak to je balení raket a snaha dostat je do letadla. To bylo vždycky úplně nejhorší," dodala s úsměvem.

Související obsah

​Rodačka z Brisbane během své kariéry vyhrála devět turnajů na okruhu WTA ve dvouhře a 28 ve čtyřhře. Největšího úspěchu dosáhla v roce 2011, kdy opanovala US Open. Ve finále tehdy porazila domácí Serenu Williamsovou. Sedm grandslamů získala ve čtyřhře a dvakrát v deblu vyhrála i Turnaj mistryň.

Česku roste další tenisový talent:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události