Sparta generálku na ligu zvládla na výbornou. Norimberk porazila o dva góly

Lukáš Haraslín se raduje ze vstřeleného gólu | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Poslední zápas před startem jarní části Fortuna ligy mají za sebou fotbalisté pražské Sparty. Na Letnou dorazil Norimberk, který hraje druhou nejvyšší německou soutěž. Sparta vstoupila do utkání výborně a už v osmé minutě vedla 2:0. Nakonec se radovala z vítězství 3:1.

Skóre zápasu domácí celek otevřel už ve čtvrté minutě. Na Kairinenův rohový kop si nejvýše naskočil Tomáš Čvančara a poslal míč za Vindahla. Po dalších čtyřech minutách už to bylo 2:0. Míč za sebe nesmyslně poslal Flick, a sám na branku tak pokračoval Lukáš Haraslín. Ten následně snadno obhodil hostujícího gólmana.

Tempo hry poté trochu opadlo a Norimberk dokázal snížit ve 38. minutě. Castrop na pravé straně pokutového území poslal míč na malé vápno, kde byl připravený Christoph Daferner. A z první propálil Kováře.

V poslední minutě prvního poločasu Pražané opět odskočili. Z levé strany odcentroval Zelený, míč propadl až k Tomáši Wiesnerovi a ten rozradostnil domácí fanoušky potřetí.

​Po změně stran mohl navýšit vedení VItík, ale jeho hlavičku po rohovém kopu Vindahl chytil na brankové čáře. V poslední minutě vyslal krásnou střelu z přímého kopu Mabil, ale hostující gólman se opět vyznamenal. Sparta tak uspěla v generálce na jarní část Fortuna ligy, když porazila Norimberk 3:1. První zápas po pauze odehraje příští sobotu v Olomouci.