Buffalo nasázelo nejhorší obraně NHL šest branek a dál bojuje o play-off

Dylan Cozens slaví svůj gól se spoluhráči z Buffala |

Netradičně už ve večerních hodinách středoevropského času se hrál zápas hokejové NHL mezi Buffalem a Anaheimem. Hráči Ducks jsou jedním z nejhorších týmů letošní sezony a reputaci si nenapravili, když prohráli 3:6.

Buffalo přivítalo na svém ledě Anaheim a od začátku zápasu bylo lepším týmem. V 10. minutě se kličkou v útočné třetině uvolnil Dylan Cozens a ocitl se tváří v tvář Gibsonovi. Puk poslal rovnou pod víko a nedal brankáři Anaheimu šanci. Na 2:0 zvýšil ještě před koncem třetiny dělovkou zápěstím Jeff Skinner.

Buffalo má jednu z nejproduktivnějších ofenziv, ale problémy má v obraně. To se projevilo ve druhé třetině. Ve 25. minutě si Zegras vyměnil kotouč se Stromem a vtipně zakončil, když vměstnal puk mezi brankáře a bližší tyč. Další gól si Zegras připsal jen o pár minut později, když si najel mezi kruhy a střelou zápěstím vymetl pavučinu v rohu Luukkonenovi brány.

Krebs však strhl vedení opět na stranu Buffala, ale do konce třetiny opět stihl vyrovnat Benoit. Poslední třetina patřila domácím hokejistům. Ve 43. minutě využili hráči Buffala rychlý brejk a Victor Olofsson střílel po asistenci Ljubuškina do odkryté brány. O pět minut později přidal Olofsson druhý gól, když šel sám na bránu Anaheimu.