Tenis

Djokovič je obviněn z porušení pravidel, vdechoval obsah neoznačené láhve

Djokovič je obviněn z porušení pravidel, vdechoval obsah neoznačené láhve
Srbský tenista Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia.cz

Novak Djokovič i přes zranění nohy prošel už do osmifinále grandslamového Australian Open. Srbský tenista ale nyní čelí obvinění, že porušil pravidla turnaje. Kamery ho zachytily, jak vdechoval obsah neoznačené láhve.

Internetem se začala šířit nahrávka, na které světová pětka vdechuje obsah bílé láhve. Djokovič několikrát stlačil flašku a nadechl se. Vše se přihodilo v utkání s Francouzem Couacaudem, kterého porazil ve čtyřech setech. A to i přes zranění stehenního svalu. 

Není to zdaleka poprvé. Djokovič vdechoval obsah z neznámé flašky již na loňském Wimbledonu, nachytán byl i trenér srbské hvězdy, který míchal nápoj pro svého svěřence. Záhadná láhev se dostala ke světové pětce ve druhém setu, kdy si vítěz 21 grandslamů poranil stehenní sval. 

@carofloresdenaya #novakdjokovic #australianopen2023 #ausopen2023 #AusOpen @Australian Open #ao2023 ♬ Mission Impossible (Main Theme) - Favorite Movie Songs

Na nahrávce jde zřetelně vidět, že se Djokovič podívá na flašku, přečte si přiložený vzkaz, ale v ten moment nahrávka končí. Podle Daily Mail Djokovič následně vdechoval neznámou látku, kterou v minulosti nazval jako "kouzelný nápoj". 

Související obsah

S trenérem se Djokovič nemohl dorozumět, protože byl na protilehlé tribuně. Pravidla zakazují mluvit se svým týmem, pokud není na stejné straně jako samotný hráč. Fanoušci na sociálních sítích navíc spekulují o tom, že v láhvi nic nezávadného nebylo, ale vzkaz mohl obsahovat nějaké trenérské připomínky. 

Djokovič nicméně prošel až do osmifinále, kde se v pondělí utká s domácím de Minaurem. 

Takto slavil Novak Djokovič po úspěchu na Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události