MMA

Nesmí nám být jedno, kdo povede zemi, říká Procházka. Jak jde rekonvalescence?

Nesmí nám být jedno, kdo povede zemi, říká Procházka. Jak jde rekonvalescence?
Jiří Procházka s korunovačními klenoty | Zdroj: Jiří Procházka se svolením

Rehabilitace Jiřího Procházky po těžkém zranění ramene probíhá dle plánu. Za dva až tři měsíce by se měl dostat do plného zatížení. V mezičase se také zašel podívat na korunovační klenoty, které jsou vystavené v katedrále sv. Víta do úterý 24. ledna. Český bojovník z toho byl nadšený, navíc měl štěstí, že nemusel čekat dlouhou frontu.

"U korunovačních klenotů jsem byl poprvé. Musím říct, že tam je nádherná atmosféra. Jde z toho síla. Měl jsem k tomu výklad. S historií a vším, co se kolem toho nese, to má úplně jiný rozměr," řekl Procházka v rozhovoru pro TN.cz.

"Je na co být hrdý. A zvlášť v této době na to zapomínáme. Je třeba si tyhle věci připomínat, a ne se jen tak ledabyle nechat táhnout touto dobou. Nemělo by nám být jedno, kdo bude stát nahoře a ztělesňovat vůdčí roli," připomněl Procházka právě probíhající prezidentské volby, ve kterých se rozhodne mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem (ANO). 

Nejúspěšnější český MMA zápasník v historii měl štěstí, že nemusel čekat několikahodinovou frontu. "Skrz jednoho známého jsem se tam dostal po otevírací době pro veřejnost. Měli jsme tam soukromou prohlídku. Celé jsme si to prošli během 45 minut," říká Procházka. 

Související obsah

​Bývalý šampion UFC v polotěžké váze se nyní zotavuje z těžkého zranění ramene, které si přivodil v listopadu, a přišel tak o prosincový titulový zápas proti Gloveru Teixeirovi. "Rekonvalescence probíhá podle plánu. Plně rehabilituji, v bazénu zkouším nějaké cviky, samozřejmě pomalé a opatrně. Jsou to cviky, které bych měl dělat třeba až za měsíc, ale nepřeháním to. Adekvátně dodržuji veškeré režimy ohledně medikace a stravování. Vše je na nejlepší cestě. Na konci příštího týdne bych se měl odebrat do Spojených států, kde budu pokračovat v rekonvalescenci a rehabilitacích," prozradil Procházka. "Do plného zatížení bych se mohl dostat za dva až tři měsíce," dodal. 

O tomto víkendu se v Rio de Janeiru uskuteční titulový zápas v Procházkově váhové kategorii mezi Gloverem Teixeirou a Jamahalem Hillem. Favorita ale český zápasník v tomto duelu nemá. "Zápas neodhaduji. Nejsem člověk, který tipuje. Mé stanovisko je vždy nestranné, nechť zvítězí lepší. Samozřejmě mají oba své silné a slabé stránky, které jasně vnímám. Ale než tam přijdu, tak ať tam je ten nejlepší v naší váhové kategorii, abych mohl zvítězit," zakončil Procházka.

Pás šampiona v polotěžké váze UFC oslavil Procházka na náměstí v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události