Inter Milán po více než dvou měsících prohrál. Škriniar byl v první půli vyloučen

Hráči Empoli slaví gól do sítě Interu Milán | Zdroj: Profimedia

Více jak dvouměsíční neporazitelnost Interu Milán skončila v domácím zápase proti Empoli. Třetímu týmu Serie A uškodila červená karta Milana Škriniara ve čtyřicáté minuty a nabídnutou přesilovku dokázali hosté využít, když o výhře 1:0 rozhodl ve druhém poločase Baldanzi.

Fotbalisté Interu Milán jsou v posledních týdnech ve výborné formě. Poslední soutěžní zápas prohráli 6. listopadu na hřišti Juventusu. Od té doby posbíral šest výher a jednu remízu. Do toho se počítá i zisk Superpoháru, kdy jasně přehráli největšího rivala AC Milán 3:0.

První výraznější šanci si ale vytvořili hráči Empoli. Ve 12. minutě uvolnil De Winter Cambiaghiho, který si ve vápně zpracoval míč, ale jeho tvrdou ránu vyrazil Onana na rohový kop. O pět minut pozdě hrozili hosté znovu, když nebezpečně pálil Caputo, ale obránce Interu jeho střelu zablokoval. Ve 20. minutě pak přišla první šance favorita utkání, když Dimarco pálil z úhlu k přední tyči, ale Vicario reflexivně zasáhl nohou.

​Utkání se pro domácí Inter dost zkomplikovalo ve 40. minutě. Milan Škriniar vysokou nohou zasáhl Caputa a od rozhodčího viděl žlutou kartu. Jelikož byla v utkání již druhá, musel předčasně odejít pod sprchy. Inter tak po vyloučení slovenského stopera čekalo více než 50 minut v deseti.

Nabídnutou přesilovku Empoli využilo v 67. minutě. Hosté podnikli rychlý protiútok, na jehož konci byl Tommaso Baldanzi, jenž podstřelil Onanu. V 75. minutě mohlo být srovnáno. Calhanoglu z levé strany našel ve vápně Džeka, který ale jen těsně minul branku soupeře. O dvě minuty později bylo domácí gólu ještě blíže, ale hlavička Stefana de Vrije skončila jen na břevně.

V závěru utkání se domácí už snažili o vyrovnání marně, a tak poprvé od 6. listopadu odešli ze hřiště poraženi. V tabulce Serie A jim tak patří třetí místo s třináctibodovou ztrátou na vedoucí Neapol.