PSG amatérského soupeře v poháru nešetřilo. Mbappé nastřílel pět branek

Hvězdami nabité PSG si ve francouzském poháru proti šestiligovému Pays de Cassel s chutí zastřílelo. Svému soupeři nasázelo v Lens, kde se utkání odehrálo, sedm branek. Pět z nich vstřelil Kylian Mbappé a na další přihrál. V osmifinále Coupe de France se PSG utká s Marseille.

Fotbalisté PSG byli v utkání proti šestiligovému Pays de Cassel naprostým favoritem. V základní sestavě hostí nechyběly hvězdy Kyllian Mbappé, Neymar nebo Ramos. Naopak Lionel Messi nebyl ani na lavičce.

Na první gól ale svěřenci trenéra Galtiera čekali překvapivě až do 29. minuty. Nuno Mendes zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel Kyliana Mbappého, který i za pomoci teče obránce poslal míč do sítě. O čtyři minuty později to už ale bylo o dva góly. Mbappé ve vápně předal míč Neymarovi, který jej proti několika obráncům udržel a z úhlu propálil Samsona.

​Francouzský útočník byl i nadále při chuti a ke gólu a asistenci přidal ve 35. minutě další branku, když přeloboval brankáře domácích, kteří tak během šesti minut třikrát inkasovali. Mbappé i nadále neměl dost. Ve 40. minutě dokonal hattrick, když po přihrávce Vitinha překonal vyběhnuvšího brankáře soupeře.

Svůj čtvrtý gól v utkání přidal Mbappé v 57. minutě. Naběhl si na dlouhý pas za obranu, kde se sice pokoušel zasáhnout brankář, ale míč netrefil, a tak francouzského kanonýra čekala snadná práce, když uklidil balon do prázdné branky. O chvíli později už to bylo o šest branek. Tentokrát Neymar našel před prázdnou brankou Carlose Solera, jenž patičkou zblízka poslal míč do sítě.

V 79. minutě už to bylo 7:0 a netrefil se nikdo jiný než opět Kylian Mbappé. Tentokrát si ve vápně v klidu počkal na centr ze strany a nikým neatakovaný skóroval už popáté v zápase, čímž také ukončil gólový účet zápasu.