Fotbal

Bale na nic nečekal. Po fotbalovém důchodu jde hrát golf na PGA Tour

Fotbalista Gareth Bale
Fotbalista Gareth Bale | Zdroj: Profimedia

Fotbalista Gareth Bale je známý pro svou zálibu v golfu, ale takto rychlý nástup mezi elitu asi nikdo nečekal. Pouhé dva týdny po oznámení konce fotbalové kariéry Bale informoval, že bude hrát na profesionálním turnaji nejslavnější série PGA Tour.

Bývalý hráč Realu Madrid, Tottenhamu či Los Angeles FC před čtrnácti dny oznámil, že v pouhých 33 letech končí s kariérou profesionálního fotbalisty. Nyní své fanoušky informoval, že si zahraje na prestižním golfovém turnaji se světovou elitou.

"Nadšeně oznamuji, že budu hrát na AT&T Pebble Beach Pro-Am na začátku příštího měsíce," napsal Velšan na instagramu a připojil svou golfovou fotku.

Turnaje se každoročně účastní 156 profesionálů a 156 amatérů z řad celebrit, kteří vytvoří dvojice, a profesionálové zároveň hrají svůj individuální turnaj. Letošního ročníku se zúčastní například bývalé světové jedničky Luke Donald či Jordan Spieth. Z celebrit budou k vidění kromě Balea herec Bill Murray nebo zpěvák Macklemore.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Gareth Bale (@garethbale11)

Gareth Bale je vášnivým hráčem golfu. Během jeho aktivní kariéry se řešila kauza, kdy zneuctil svého zaměstnavatele Real Madrid. Se svým národním týmem se po postupu na EURO 2020 vyfotil s týmem, jak drží velšskou vlajku, na níž byl nápis: "Wales. Golf. Madrid. V tomto pořadí." Následně ho fanoušci Bílého baletu na vlastním stadionu vypískali.

Související obsah

Teď už ale Bale fotbalovou kariéru ukončil a golf skutečně může upřednostnit před všemi fotbalovými týmy světa.

Gareth Bale ukončil svou fotbalovou kariéru před dvěma týdny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události