šipky

Je asi dobře, že jsem na Q-School kartu nezískal, říká Sedlák. Chce se otrkat

Je asi dobře, že jsem na Q-School kartu nezískal, říká Sedlák. Chce se otrkat
Vítězslav Sedlák na akci Nova Sport Open | Zdroj: Nova Sport

Český šipkař Vítězslav Sedlák má za sebou úspěšný víkend v anglickém Milton Keynes, kde na Challenge Tour došel jednou do osmifinále a jednou do čtvrtfinále. Díky podepsané sponzorské smlouvě se nyní může soustředit pouze na šipky, a tak ho čekají další turnaje, kde bude sbírat cenné zkušenosti.

Challenge Tour se účastní hráči, kteří neuspěli v lednové Q-School. Po prvním hracím víkendu patří Sedlákovi 22. pozice, což je nejlepší umístění z českých hráčů, kteří se podniku účastní. "Pro mě to je super výsledek. Na PDC turnajích jsem byl poprvé. Měl jsem z toho celkem strach. První turnaje mi sice moc nešly, naštěstí v jeden den byly dva, kromě posledního dnu, kdy byl jeden. Průměrově jsem házel jedny z nejlepších šipek, co jsem kdy hrál na turnajích. Ale když nedáte double, tak víte, že prohrajete," říká smířlivě český šipkař, který došel jednou do osmifinále a jednou do čtvrtfinále. 

Nejlepší dva hráči z letošních turnajů Challenge Tour si automaticky zajistí Pro Tour kartu na příští dva roky, aniž by museli znovu do Q-School. Sedlák má ale i jinou motivaci. "Chci se dostat co nejvýše, protože můžu být díky tomu náhradníkem na Players Championships, kam bude jezdit Karel Sedláček s Adamem Gawlasem. Hlavně chci sbírat zkušenosti, které zužitkuju v další Q-School a jiných turnajích," říká 31letý šipkař.

Související obsah

​Sedlák se v loňském roce zúčastnil European Tour na Královce, kde vyzval slavného Michaela van Gerwena, se kterým uhrál dva legy. Letos se zúčastnil Q-School, kde postoupil do druhé fáze. Díky tomu získává cenné zkušenosti. "Mám klidnější hlavu, už nejsem tak vystresovaný, jak jsem býval dřív, kdy jsem přišel k terči a hrozně se mi třepala ruka. Bavil jsem se o tom s Karlem Sedláčkem a Adamem Gawlasem, že si každý musí projít prohranými zápasy," uvědomuje si Sedlák. 

Ve druhé fázi Q-School se Sedlák umístil na 47. místě, když získal jeden bod. Vítězná desítka mu tak utekla. "Je možná dobře, že jsem na Q-School nezískal kartu, protože kdybych hned vletěl mezi profíky, tak bych to hlavou neustál a dva roky se trápil. Možná je pro mě lepší teď jet ty Challenge, kvalifikace a tak dál, abych se otrkal," říká český šipkař, který se na Q-School utkal hned se dvěma českými hráči, a to Karlem Sedláčkem a Jiřím Brejchou. 

"Je to nepříjemné, když hraje 128 hráčů a já jsem na čtyřech turnajích chytil dva Čechy. S Karlem se mi hraje vždycky dobře. Hrál jsem proti němu dvakrát finále českého poháru. Jednou jsem prohrál a podruhé ho porazil. Na něj si věřím, stejně jako na jiné české hráče. Ale nevyšly mi doublíčky," litoval Sedlák. 

Související obsah

​S Brejchou se mu ale dařilo více. "On je pomalejší hráč, což mi nevyhovuje, ale musím se s tím srovnat, být v klidu a hrát si to svoje. Proti němu mi to vyšlo," těšilo Sedláka. 

Další Challenge Tour Sedláka čeká v polovině března, kdy vyrazí do německého Hildesheimu. Společně s ním se akce účastní i Tomáš Houdek, Filip Šebesta nebo David Rosí. 

Sedlák na European Tour v pražské Královce postoupil do druhého kola. Jak se těšil na zápas s Michaelem van Gerwenem?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události