šipky

Sedláček po úspěšné Q-School: Řekl jsem si: ‘Seš tady pro kartu, tak makej!’

Sedláček po úspěšné Q-School: Řekl jsem si: ‘Seš tady pro kartu, tak makej!’
Zdroj: Sportegy

Šipkař Karel Sedláček si o prodlouženém víkendu v německém Kalkaru vybojoval profesionální kartu pro příští dva roky. Žádný ze čtyř turnajů sice nedokázal vyhrát, ale finále a dvojnásobná účast mezi šestnácti nejlepšími mu stačily. Je z toho pochopitelně nadšený. V exkluzivním rozhovoru pro TN.cz popsal, jak prožíval zápasy, které musel otáčet, a co má v plánu v nejbližší době.

"Je to prostě nádhera. Než jsme sem přijeli, tak jsem si říkal, že tu kartu chci vyhrát. Snažil jsem se dělat maximum," řekl Sedláček. Vše se ale neodvíjelo podle představ. Díky postavení ve světovém žebříčku měl sice zaručenou přímou účast ve druhé fázi, ale místo tréninku bojoval s nemocí. V prvním herním dni prohrál hned první zápas, a to zcela jednoznačně 0:6. "Když jsme sem vyráželi, tak jsem cítil, že jsem trochu nachlazený. Tři dny jsem proležel v posteli a necítil jsem se úplně komfortně. Podepsalo se to na mně i ten první den. Strašně jsem chtěl, ale byl jsem poloviční. Neměl jsem moc natrénováno," přiznal Sedláček. 

Druhý herní den už to byla úplně jiná písnička. Český šipkař vyhrál šest zápasů, díky čemuž postoupil až do finále. Co stálo za proměnou Karla Sedláčka? "Řekl jsem si: ’Seš tady od toho, abys tu kartu vyhrál, tak makej.’ Dařilo se mi předvádět super hru podepsanou doublem. Porazil jsem skvělé hráče. Ten den jsem z toho měl obrovskou radost," popisoval Sedláček.

Pokud by český hráč ve finále porazil Coreyho Cadbeyho, zajistil by si profesionální kartu rovnou. Utkání sice prohrál, ale do žebříčku zapsal pět bodů, což ho výrazně posunulo k cíli, pro který si do Německa přijel. "Škoda, že jsem Coreyho ve finále neporazil, mohl jsem mít o dva dny volna víc," posteskl si Sedláček. 

Související obsah

​Výhry se ale pro Sedláčka na Q-School nerodily vůbec snadno. Ve valné většině případů musel utkání otáčet. Zápasy, ve kterých prohrával 0:3 nebo dokonce 0:4 na legy, ale dokázal vyhrát. "Člověk chce vyhrát za každou cenu, makat bojovat. Když jsem prohrával 0:3 nebo 0:4, řekl jsem si ’Karlíčku, máš za sebou odehrané tři roky na okruhu. Máš zkušenosti a natrénováno.’ Bylo vidět, že ti borci mají trochu strach a neudělají ten poslední důležitý krok. Mně se toho povedlo využít," řekl Sedláček. 

Třetí hrací den se hned v prvním kole potkal s krajanem Víťou Sedlákem. Jak to prožíval? "Je to nepříjemné, když je tam tolik hráčů a potkáme se v prvním kole. Člověk s tím musí pracovat," přiznal Sedláček. Těžkou hlavu si z toho ale nedělal. "Možná o trochu těžší to bylo pro něj, protože on si mě do prvního kola nepřál. Já jsem potřeboval udělat bod a jestli tam bude stát Víťa, Saša nebo kdokoliv jiný, tak to nechci řešit. Myslím, že ten zápas jsem měl pod kontrolou, ale pak jsem se z toho trochu podělal a začal dělal chyby. Víťa hrál pěkně a měl čtyři šipky na výhru," dodal Sedláček, který nakonec vyhrál těsně 6:5.

Související obsah

​Společně se Sedláčkem se Q-School účastnilo dalších patnáct Čechů. Čtyři z nich postoupili do druhé fáze, kde už na ně čekal rodák z Červeného Kostelce. "Přiznám se, že první tři dny jsem ležel v posteli a sledoval každý zápas. Fandil jsem klukům, aby se jich co nejvíce dostalo do další fáze. Bohužel ne všem to vyšlo. Pak jsem ještě na ně koukal první den, když jsem prohrál 0:6, ale pak jsem už ten telefon nevzal do ruky a trénoval jsem," řekl Sedláček.

A co Sedláček plánuje v následujících týdnech? "Cítím, že budu mít o trochu více času, než jsem měl loni. To jsem se prakticky nezastavil. Hrál jsem všechny Pro Tour turnaje a k tomu Challenge Tour, kvalifikace na European Tour. Asi jen sedm víkendů jsem měl volných. Doma nebyli nadšení. Teď mám v plánu vyrazit s rodinou na dovolenou, protože jsme to za celý rok nestihli. Oni si to zaslouží, protože bez nich by to nešlo," vzpomněl český šipkař na své nejbližší. 

Připomeňte si nejlepší leg v historii šipek v podání Michaela Smitha a Michaela van Gerwena:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události