Shiffrinová je zimní královnou! Ovládla 83. závod a má nejvíce výher v historii

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová | Zdroj: Profimedia.cz

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vstoupila mezi legendy zimního sportu. V italském Kronplatzu vyhrála již svůj 83. závod Světového poháru a překonala mezi ženami krajanku Lindsey Vonnovou. Ještě letos může překonat rekord všech dob, který drží Ingemar Stenmark.

Rodačka z Colorada byla obrovskou favoritkou na zisk medaile na posledních olympijských hrách, ale tam hodně zklamala a dostala za to od amerických médií hodně kritiky. Ale vrátila se silnější a v letošní sezoně naprosto dominuje.

Vyhrála již devátý závod v letošním ročníku Světového poháru a překonala dosavadní rekordmanku Lindsey Vonnovou. Aktuálně má 83 vyhraných závodů, nejčastěji triumfovala ve slalomu (celkem 51 výher). V úterý 24. ledna vyhrála svůj osmnáctý obří slalom.

V posledním závodě vyhrála o půl vteřiny, když těsně porazila Švýcarku Gutovou-Behramiovou. Ještě letos může překonat absolutní rekord, ten totiž mezi muži drží legendární švédský lyžař Ingemar Stenmark (86 výher).

​Již 84. vítězství může zapsat americká hvězda ve středu, kdy se jede v Itálii opět obří slalom. Sedmadvacetiletá Američanka byla po závodě hodně emotivní. "Vůbec nevím, co mám teď říct," pronesla Shiffrinová, která si vzala brýle, aby zakryla větší emoce.

S gratulací přispěchala už také Lindsey Vonnová, kterou Shiffrinová překonala. "Gratuluji, Mikaelo! Další milník," napsala Američanka na instagramu.