Lazio nadělilo AC Milán nečekaný debakl. Neapol vede ligu už o dvanáct bodů

Krize v AC Milán pokračuje zatímco Neapol slaví. Rossoneri totiž prohráli na hřišti Lazia vysoko 0:4 a na první místo ztrácí už dvanáct bodů. O nečekaný debakl se svými góly postarali Milinkovič-Savič, Zaccagni, Alberto a Felipe Anderson.

AC Milán není po pauze zaviněné mistrovství světa ve vůbec dobré formě. Z pěti zápasů dokázal vyhrát jediný, což chtěli hráči Rossoneri napravit na hřišti Lazia. Tento plán ale vzal za své už ve čtvrté minutě, kdy domácí poslal do vedení Sergej Milinkovič-Savič, když po přihrávce Zaccangiho vystřelil z první uvnitř vápna a Tatarusanu se po míči natahoval marně.

Ještě do konce prvního poločasu se Laziu podařilo zvýšit na rozdíl dvou branek. Marušič si naběhl na přihrávku Pedra a z úhlu trefil vzdálenější tyč. Míč se ale odrazil přesně do míst, kde byl připravený Zaccagni, jenž neměl problém dopravit balon do sítě.

Po pěti minutách druhého poločasu to mohlo být už o tři branky. Binnásir rozehrál přímý kop za hranicí velkého vápna a jeho střela jen těsně minula levou tyč soupeřovy branky. Ze třetí branky se domácí mohli radovat v 67. minutě z pokutového kopu, který následoval po faulu Kalula na Pedra. K penaltě se postavil Luis Alberto a suverénně proměnil.

​Na konečných 4:0 uzavřel v 75. minutě Felipe Anderson, jenž dostal od Alberta přihrávku mezi obránce, kteří ho nedostoupili, a pohodlně skóroval. AC Milán tak po vysoké porážce ztrácí na vedoucí Neapol už dvanáct bodů, Lazio je třetí.

Úterní výsledek 19. kola Serie A:

S. S. Lazio –⁠ AC Milán 4:0

Branky: 4. S. Milinković-Savić (Zaccagni), 38. Zaccagni (Marušić), 67. Alberto (pen.), 75. F. Anderson (Alberto)