Fotbal

V kauze Juventusu může být potrestán i Ronaldo. V ohrožení je až 23 hráčů

V kauze Juventusu může být potrestán i Ronaldo. V ohrožení je až 23 hráčů
Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Potrestání Juventusu kvůli finančním podvodům může zasáhnout i hráče, kteří už v italském klubu nepůsobí. Týká se to 23 fotbalistů, kteří ve Staré dámě hráli mezi lety 2018 a 2020, mezi něž patří také Cristiano Ronaldo, Dejan Kulusevski nebo Rodrigo Bentacur. V klidu nemůže být bývalý sportovní ředitel Fabio Paratici.

Minulý týden rozhodl Federální odvolací soud ve sportovním řízení proti Juventusu, že je vinen v kauze finančních podvodů při přestupech hráčů. Za to bylo italskému klubu odečteno patnáct bodů v ligové tabulce a významní představitelé klubu včetně Pavla Nedvěda dostali zákaz činnosti. 

Klub se sice stále může odvolat, ale reálně hrozí, že se celá aféra dotkne i 23 hráčů, kteří v prošetřované době v klubu působili. Podle italského novináře Paola Zialiniho by mohli být až 30 dní bez fotbalu, pokud se prokáže, že pobírali falešně nižší platy. Mezi těmito fotbalisty jsou například Cristiano Ronaldo, Matthijs de Ligt, Paulo Dybala nebo Wojciech Szczesny. 

Zialini prozradil, že v rámci vyšetřování někteří hráči přiznali dané okolnosti. "Dva hráči, konkrétně Matthijs de Ligt a Mattia de Sciglio, poskytli soudcům kopii chatu z konverzace na WhatsAppu, ve kterém Giorgio Chiellini všem podvod vysvětloval a navrhl jim, aby se o tom nezmiňovali novinářům."

Související obsah

Trest se může týkat i sportovního ředitele Fabia Paraticiho, který nyní působí v Tottenhamu, a byl suspendován na třicet měsíců. Nyní čeká na to, jestli si to bude muset odpykat i za hranicemi Itálie. 

V posledním ligovém zápase remizoval Juventus s Atalantou Bergamo 3:3:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události