Fotbal

Ještě více fotbalu na Nově. Ta získala práva na mistrovství světa klubů

Skupina Nova získala práva na další velkou světovou fotbalovou akci. Na stanicích Nova Sport a Nova Action budete moct sledovat mistrovství světa klubů. O trofej bude usilovat sedm týmů a mezi favority patří Real Madrid a brazilské Flamengo. Program startuje 1. února, finále se odehraje 11. února.

První tři zápasy, tedy 1. a 2. kolo, budou k vidění na stanicích Nova Sport. Obě semifinále, duel o bronz a souboj o zlato budou na volně dostupné stanici Nova Action. "Máme velkou radost, že po úspěšném vysílání nezapomenutelného mistrovství světa v Kataru můžeme divákům nabídnout další prestižní turnaj FIFA. Spolupráce funguje dobře a chtěli bychom v ní pokračovat i dál," prozradil šéfredaktor sportu TV Nova Dušan Mendel.

Letošní ročník se odehraje v Maroku a pro české diváky to znamená, že zápasy se budou hrát v příznivých časech. Většina duelů odstartuje odpoledne středoevropského času, semifinále a finále pak ve 20 hodin.

Související obsah

​Nadcházející turnaj představí také jednu velkou novinku. Poprvé bude k vidění živá komunikace mezi hlavním rozhodčím a videorozhodčím. "Bylo odsouhlaseno, že živá komunikace rozhodčích s videoasistentem rozhodčího bude veřejná jak na stadionu, tak v televizních přenosech. Zkušební období začne na mistrovství světa klubů v Maroku," píše se v prohlášení Rady mezinárodní fotbalové asociace (IFAB).

Turnaj startuje 1. února soubojem 1. kola mezi egyptským týmem Al-Ahly a novozélandským Aucklandem. Finále se bude hrát 11. února. Real Madrid půjde poprvé do akce 8. února.

Přehled zápasů FIFA MS klubů na Nova Sport | Zdroj: Profimedia

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události