Hokej

Hokejové Jihlavě chybí na novou halu půl miliardy. Bude si muset půjčit

Slavná hokejová Dukla Jihlava by nakonec mohla mít nový stadion. Na multifunkční halu městu kvůli zdražování chybělo půl miliardy korun, které jsou nad rámec schválených dotací. Tyto peníze si nakonec bude muset Jihlava půjčit.

Stařičký Horácký zimní stadion, kde váleli legendární bratři Holíkové, Suchý nebo Augusta a slavná Dukla Jihlava tu urvala 12 mistrovských titulů, loni v dubnu po 66 letech dosloužil. Na novou multifunkční arénu budou kvůli zdražování potřeba místo miliardy a půl skoro dvě miliardy. Chybějících 500 milionů si město musí buď půjčit, nebo dát ze svého. Celkem to Jihlavu bude stát až miliardu a dvě stě milionů.

"Myslím, že by byla velká chyba, kdybychom to neudělali," řekl primátor Jihlavy Petr Ryška. Někteří obyvatelé Jihlavy s obrovskou investicí ale nesouhlasí. "Nejdříve by měli udělat pořádek, chodníky a silnice," dala najevo svůj nesouhlas jedna z dotázaných. "Myslím, že by se to dalo využít lépe. Asi bych byla spíš pro opravu než pro novou halu," dodala další.

"Výstavba nové haly se jevila jako výrazně nejlepší," řekl manažer projektu a zástupce vedení Jihlavy David Beke. Vedení Jihlavy se dušuje, že kvůli stavbě haly nebude ohrožen chod města a nebudou pozastavovány ani další investice.

Související obsah

​Bourací práce na stařičkém stadionu by mohly začít letos v červnu, tedy s více než ročním zpožděním. Kompletně hotová nová hala by mohla být v září 2025.

Už teď je tedy jasné, že Dukla Jihlava bude hrát své domácí zápasy v Pelhřimově a Jindřichově Hradci ne dvě, jak bylo původně plánováno, ale nejméně 3 sezony. Přitom už teď má i kvůli chybějícím fanouškům prázdnou klubovou pokladnu a aktuálně hraje v sestupových vodách druhé nejvyšší české hokejové soutěže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události