MMA

Český nováček v KSW s angolskými kořeny se k MMA dostal ve vězení

Český nováček v KSW s angolskými kořeny se k MMA dostal ve vězení
Frederico Komuenha | Zdroj: I am fighter (IFA) se svolením

Na liberecký galavečer KSW byla ohlášena další účast českého bojovníka. Proti Slováku Matyasi Viszlayovi se představí Frederico Komuenha. Čech s angolskými kořeny si v životě prošel mnoha různými situacemi. Prát se musel už od dětství, protože to kvůli své barvě pleti neměl lehké.

Na českém KSW se představí také bojovník Frederico Komuenha, který debutoval v MMA teprve v loňském roce v organizaci IAF. Hned v prvním profesionálním zápase vyzval Filipa Grznára, kterého porazil ve druhém kole. V zatím posledním duelu knokautoval Miroslava Horníka.

Třicetiletý bojovník se narodil a vyrůstal v Bruntále, ale jak již jeho příjmení napovídá, má předky ze zahraničí. Jeho matka je Češka, avšak otec pochází z Angoly. 

I kvůli své barvě pleti to měl v dětství těžké a nevyhnul se rvačkám. Možná i proto se v dětství věnoval boxu. S tím však skončil a upřednostnil atletiku, ve které se mu dařilo zejména ve vrhačských disciplínách. Kvůli několika zraněním se musel s kariérou profesionálního atleta rozloučit. Později se Frederico vyučil kadeřníkem a podle svých slov se tomuto povolání opravdu chtěl věnovat, ale po praxích si to rozmyslel.

Komuenha měl i problémy se zákonem. V roce 2010 se popral před hospodou a dostal dvouletou podmínku. Tu následně porušil, když se zase popral a došlo k ublížení na zdraví druhé osoby. Komuenha dostal šest let natvrdo, ale po polovině trestu byl za dobré chování propuštěn.

Související obsah

​Ve vězení se také dostal k MMA. Aby se zabavil, tak začal cvičit a potkal trenéra, který mu řekl, že by se hodil právě na MMA, a tak ho poslechl. "Od prvního dne ve vězení jsem začal cvičit. Ráno jsem si šel zaběhat, odpoledne silový trénink, večer lapy a pytel. Měl jsem tam trenéra, který mi říkal, že bych se na MMA hodil. A tak jsem ho poslechl," řekl Komuenha v rozhovoru pro IAF.

Kromě toho, že začal zápasit, se český bojovník živí i jako herec. Kromě reklam si zahrál i v několika filmech, mimo jiné i ve filmu The Gray Man s Ryanem Goslingem.

Na galavečeru KSW 79 v Liberci se Komuenha utká se slovenským bijcem Viszlayem.

Na galavečeru KSW 78 předvedl Mircea drtivý knokaut kolenem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události