Hokej

Lener: Pastrňák moc dobře zná svou cenu. Přál bych mu smlouvu na 12 milionů

Lener: Pastrňák moc dobře zná svou cenu. Přál bych mu smlouvu na 12 milionů
Slavomír Lener | Zdroj: Profimedia

Český útočník Bostonu Bruins David Pastrňák v letošní sezoně září a má ji zatím rozjetou nejlépe v kariéře. Letos odehrál 47 zápasů a zapsal už 69 bodů. Pokud by v tomto tempu pokračoval, mohl by na konci ročníku atakovat i hranici 120 bodů. O skvělé Pastrňákově sezoně a jeho další budoucnosti jsme si popovídali s hokejovým expertem Nova Sport Slavomírem Lenerem.

"Jakmile v NHL začal, tak měl David spoustu pěkných momentů a ukazoval už od začátku, že to může být špičkový hráč. Letošní sezona je pro něj naštěstí zatím bez zranění a má maximální možný ice time. Navíc má kolem sebe české kluky, což jsou jeho oblíbení spoluhráči," začal s hodnocením Pastrňáka Lener.

"Daří se mu skvěle, ale to je i díky tomu, že je vyspělý. Hodně hokejově zmoudřel, je vyrovnaný dopředu i dozadu. Defenzivně si hlídá perfektně své pozice. Ofenzivně ho všichni znají, ale on se stejně vždycky dokáže prosadit. Jeho střela je opravdu nechytatelná. Je nechytatelná z toho důvodu, že on prostě zamíří, kam chce," pokračoval olympijský vítěz z Nagana pro TN.cz.

Související obsah

​A jaký je podle něj hlavní důvod jeho letošního úspěchu? "Je to o pocitech. Jak říkal Pavel Zacha, že se cítí zápas od zápasu lépe, tak stejné to má David. On potřebuje být v pohodě, což je na něm teď vidět a ohromně to z něj vyzařuje. Září energií, jistotou, úsměvy a nasazením," dodal Lener.

"Davida znám a vím, že to všechno nepřišlo jen tak. On každé léto na své fyzičce pracuje víc a víc. Od mala dělal všechny sporty a dělá to i teď jako profesionál. Navíc teď má kolem sebe spoluhráče, se kterými si nemusí nic malovat a prostě se na tom ledě cítí. Návrat Davida Krejčího ho navíc udělal zase šťastným. Je v absolutní pohodě," je si vědom rodák z Berouna.

Související obsah

​Podle něj má Pastrňák letos na to, aby vyhrál trofej pro krále střelců. "Už to jednou vyhrál. Letos bych mu přál, aby to vyhrál společně s McDavidem. On je sice úplně z jiného těsta, ale oba jsou hráči, na které se lidé chodí dívat. Oběma bych jim přál 60 gólů."

Pastrňákovi po letošní sezoně končí smlouva, ale podle Lenera to 26letý útočník vůbec neřeší. "On zná svou cenu, a navíc ji zná i jeho agent, který tohle všechno řeší. Budou se řešit pouze detaily, jestli to bude 9, 10, nebo 11 milionů. David určitě bude ohodnocen dobře, on to ví a vůbec to neřeší. Opravdu se soustředí pouze na to, aby byl v pohodě během zápasu," myslí si bývalý trenér. A na kolik podle něj Pastrňák podepíše? "Přál bych mu smlouvu na 12 milionů dolarů (262 milionů korun) a na osm let," doplnil Lener. Letos bere 6,6 milionu dolarů (144 milionů korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události